Azerin CNN Türk’e sert çıktı: Azeri değil, Azerbaycan Türküyüm

CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına katılan sanatçı Azerin, KJ bandında kendisinin Azeri sanatçı olarak tanıtılmasına, "Ben Azeri Sanatçı değilim. Ben Azerbaycan Türküyüm. Azeri demeyin bana" diyerek tepki gösterdi.

Azerin CNN Türk’e sert çıktı: Azeri değil, Azerbaycan Türküyüm

Programa video konferans yöntemi ile katılan sanatçı Azerin'in sözleri sosyal medyada gündem oldu. Ekranda Azeri sanatçı olarak tanıtılmasına tepki gösteren Azerin, "İsmimin altında Azeri Sanatçı diye bir yazı gördüm. Ben Azeri sanatçı değilim. Ben Azerbaycan Türküyüm. Bana Azerbaycanlı diyebilirsiniz. Ama Azeri demeyin bana" sözleriyle duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. 

Gelen tepki üzerine program sunucusu Ahmet Hakan'ın şaşkınlığı dikkat çekti.  

İşte o anlar:

AZERİN KİMDİR?

Azerin, Azerbaycanlı bir ses sanatçısıdır. Henüz 5 yaşında iken Azerbaycan Devlet Radyo programında şarkı söylemeye davet edilmiş, küçük yaşlarda devlet büyüklerinin karşısında defalarca sahne tecrübesi kazanmıştı. Azerin 1985'te Moskova'da, 1986'da Gürcistan'da katıldığı uluslararası şarkı yarışmalarında derece kazanmıştır. 1990 yılında Müzik Akademisine girmiştir. 1994'te Türkiye'ye gelen sanatçı, burada da müzik ve sahne eğitimine devam etmiştir. Sanatçı, seslendirdiği "Çırpınırdı Karadeniz" eseriyle ün salmıştır.