Aziz Sancar: Türkiye’de olsaydım kuyruğa girer, aşıyı yaptırırdım

featured

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Aziz Sancar, “Şimdi Türkiye’de olsaydım kuyruğa girer, Sağlık Bakanlığımızın temin ettiği aşıyı yaptırırdım” dedi.

Sosyal medya kullanmadığını ancak biri veya birilerinin Aziz Sancar adını kullanarak aşı karşıtı tweetler attığını aktaran Sancar, “Ayıp, günah ve bence bunu yapan veya sahte olduğunu bilerek yayanlar, kanunen takip edilip cezalandırılmalıdır” dedi.

‘HALKIMIZIN, TÜRKİYE’DE MEVCUT OLAN AŞIYI KULLANMASINI TAVSİYE EDERİM’ 

Bu tür paylaşımların halkın kafasını karıştırıp insanların aşı olmasını engelleyerek hayatını tehlikeye sokabileceğini ifade eden Sancar, şunları kaydetti:

“Bunu ne sebeple yapıyorlar bilmiyorum. Aşının partisi yok. Bu aşıyı Çin’den satın alıp Türkiye’de kullanmaya karar veren politikacılar değil bizim halk sağlığı uzmanlarıdır. Rus, Amerikan veya Türk kardeşlerimizin Almanya’da ürettiği aşılardan hangisi daha etkili bilemiyorum. Çünkü bu işin uzmanı değilim. Ama inanıyorum ki hepsinin koruyucu faydası var ve halkımızın Türkiye’de halihazırda mevcut olan aşıyı kullanmasını ve sağlık uzmanlarından başka hiçbir kimsenin sözünü dinlememelerini tavsiye ederim. Şimdi Türkiye’de olsaydım kuyruğa girer, Sağlık Bakanlığımızın temin ettiği aşıyı yaptırırdım.”

 

Aziz Sancar: Türkiye’de olsaydım kuyruğa girer, aşıyı yaptırırdım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  Hoc vakit kaybetme hocam buyur gel kuyruğa gir yaptır yangından mal kaçırır gibi ne bu ya

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Sayin Aziz Sancara bir tavsiyem var: hic bir asinin Reklam araci olmayin……Ülkemizde tavsiye edilen Bu Covit-19 asisi….kisir kalmak isteyen, cocuk sahibi olmak istemeyenlere tavsiye edilir……Buradan cikan sonuc….. coluk cocuk ve torun sahibi olan kisilere tavsiye edilir…..zira bu asiyi yaptiranlarin, asinin yan etkileri gelecegini neslinin devam etmesi konusunda etkisinin bir hükmü yok… fakat… baska bir sürü hastaliklari tetikleyebilir…haliyle erken ölüme sebep olabilir… sonucta öylede böylede ölüyoruz…. fakat cocuk sahibi olmak isteyen evlenmis, evlenecek kadin erkek genc nesillere kesinlikle tavsiye etmiyorum….Bunuda buraya bukadar iddiali yaziyorum…..( Konu Cin asisiysa….)…. Gelistirilme asamasinda olan yerli asimiz….icinde Cin asisinda olan Ceninden elde edilen moleküller kullanilmiyorsa…., beklemeye deger, vede beklenilmesi lazim…. Eger gelistirilen yerli asimizda ceninden elde edilen moleküller kullaniliyorsa….. kesinlikle kullanmayin tavsiyesini burada yaziyorum….

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Bu yaşamımda beni en çok rahatsız eden ben de dahil kuş kadar beynimizle nobel almış insanlara kimya fizik biyoloji aşı öğretmeye kalkmak!
  Kardeşim beş elementin adını söyle desek apışıp kalırsın, ama burada nobel ödülü almış bir bilim adamına elinden gelse ders vermeye kalkacaksın. Bu yorumu yazarken herhalde kahvehanede okeye dönüyordun coştun!

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Ben sayın Sancar gibi sayın Karatay gibi ömrünü bilime adamış insanların soyledigine inanırım. Aşı gelir gelmez gidip yaptıracağım. Yanlışsa da bir bilim insanının yanlışına uymuş olurum. Üçbeş oy için her gün ağız değiştiren siyasetçilerin, daha fazla okunmak tıklanmak için sözcü gastesi’nın köşesinden önüne gelen ülkeyeHakaret eden ucuz insanların dediğine inanamam ben…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!