Babacan aynı yalana sarıldı: S-400’leri kullanamıyorsunuz

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan S-400’lerin kullanılamadığı iddialarını yineleyerek “Avrupa’yla, Avrupa Birliğiyle, NATO’yla, Batıyla yaptığınız kavgalar sebebiyle bu milletin sırtına yüklenen maliyet ne olacak?” ifadelerini kullandı.

Babacan aynı yalana sarıldı: S-400’leri kullanamıyorsunuz

VERYANSIN TV

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait S-400’ler 6 Ekim'de Sinop’a test için gönderilmişti. 

Ardından kentte S-400 hakiki mühimmat atışı gerçekleştirildi.

Harbe hazırlık eğitimlerinin ardından yapılan test atışları sonrası gözler S-400'ler verilecek göreve çevrildi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise test atışları yapılan ve harbe hazır hale getirilen S-400’lerin kullanılamadığı iddiasını bir kez daha dile getirdi. 

Partisinin Yalova kongresine konuşan Babacan, Anlıyoruz, bu U dönüşünü yapacağınızı söylüyorsunuz, 180 derece döneceğinizi söylüyorsunuz da; sizin bunca zamandır Avrupa’yla, Avrupa Birliğiyle, NATO’yla, Batıyla yaptığınız kavgalar sebebiyle bu milletin sırtına yüklenen maliyet ne olacak? S400 füzelerine milyarlarca dolar para verdiniz, kullanamıyorsunuz. F35 savaş uçaklarına milyarlarca dolar para verdiniz, onları da alamadınız. Hem milyarlarca doları kaybet, hem F35’leri kaybet, hem de S400’leri.” ifadelerini kullandı. 

‘ŞANGHAY DİYORLARDI’

Babacan AKP’ye “Ekonomide akıl dışı bir tez uygulayıp iki yılda memleketi batırın, dış politikada bir Şanghay Beşlisi deyin, bir Avrupa Birliği’ne dönün… Bedeli millet ödüyor.” Tepkisini de gösterdi.