Babacan, Davutoğlu ile neden ayrıştıklarını anlattı

Yeni partisi DEVA'yı (Demokrasi ve Atılım Partisi) ilan eden Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ile neden ayrıştıklarını 'Tarz, üslup, metot, yani oralarda ciddi bir ayrışmamız var. Onun için bir arada olmak mümkün olmadı' diye açıkladı.

Babacan, Davutoğlu ile neden ayrıştıklarını anlattı

DEVA (Demokrasi ve Atılım Partisi) Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi’ni kuran Ahmet Davuoğlu ile neden ayrıştıklarını Medyascope’ta anlattı.

Babacan, şunları söyledi:

“Ahmet Bey’le tanışmamız 2002. Hükümetin ilk kurulduğu yıllar. Daha önce tanımıyordum ama iyi bir ilim adamı olarak, saygın bir ilim adamı olarak sadece ismen duymuştum. Daha sonra yakın çalıştık, çok yakın çalıştık. Ancak bu AK Parti’den ayrılma, daha sonra yeni bir hareket başlatma. Yani şöyle sürece bakarsınız aslında sürecin başlangıcı, yöntem, kronoloji tamamen farklı seyrediyor bugüne kadar.

NASIL BİR EKİPLE?

Türkiye’deki sorunların tespiti konusunda ortak görüşler tabii ki olabilir, ama nasıl bir Türkiye görmek istiyoruz ve bunu nasıl bir ekiple yapmak istiyoruz? Bu önemli. Yine nihai hedefler çok önemli. Tarz, üslup, metot, yani oralarda ciddi bir ayrışmamız var. Onun için bir arada olmak mümkün olmadı.”