Babacan’dan ‘AB’ mesajları: ‘Ey Batı’ diye diye ülkeyi içe kapattılar

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan “Senelerce ‘Ey Batı’ diye diye ülkeyi içe kapattılar. Avrupa Birliği’ne “biz yolumuza, sen yoluna” diye meydan okuyup durdular “ ifadelerini kullandı.

Babacan’dan ‘AB’ mesajları: ‘Ey Batı’ diye diye ülkeyi içe kapattılar

VERYANSIN TV

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin Yozgat kongresine katıldı.

Babacan kongrede yaptığı konuşmada “Ekonomiyi dibe batırdıklarını anlamaya başlayınca Avrupa Birliği’nden söz etmeye başladılar. Pabuç pahalı. Senelerce “Ey Batı” diye diye ülkeyi içe kapattılar. Avrupa Birliği’ne “biz yolumuza, sen yoluna” diye meydan okuyup durdular. Sanki yıllardır Avrupa düşmanlığı yapan başkalarıymış gibi, Cumhurbaşkanı birden ani bir viraj aldı, U dönüşü yaptı. Nihayetinde bu konuda da bizim sözümüze geliyorlar. Türkiye’nin sözünün gücünü artırın, sorunlarımızı diplomasiyle çözün deyip durduk. Kopya çekiyorlar diyoruz ya. Lafta kopyaya devam ama icraatta bir şey göremedik.” diye konuştu. 

Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala açıklamasını eleştiren Erdoğan'ı Pelikan yapılanması üzerinden eleştiren Babacan “Sayın Erdoğan, biraz yavaş. Sizin peşinizde bol bol yandaş gazeteci, bolca troll, Pelikan melikan çeşitli kuş sürüleri de var. Böyle hızlı manevra yaptığınızda virajı alamayıp kaza yapıyorlar” ifadelerini kullandı.