Babacan’ın partisi için tarih verdi

featured
service

Haber Türk yazarı Fatih Altaylı, Ali Babacan’ın yeni partinin duyurusunu 15 Eylül’de yapacağını iddia etti . Yeni partide  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yer almayacağını belirten Altaylı, Beşir Atalay’ın parti çalışmalarına doğrudan katılmadığını iddia etti.

Haber Türk yazarı Fatih Altaylı, ‘Babacan’dan erken start gelebilir’ başlıklı yazısında Ali Babacan‘ın yeni parti ilanıyla ilgili önünde üç ayrı yol olduğunu söyledi. Altaylı, kamuoyunun tanıdığı, güvendiği birkaç gazeteciden soruların önceden alınması, saygın 4 gazetecinin katılacağı bir programda soruların yanıtlanması ya da manifesto kaleme alınması gibi yöntemlerin tartışıldığını belirtti.

Altaylı ayrıca, Beşir Atalay’ın yeni çalışmalarına katılmadığını belirtirken; 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ise  sahnede, kamuoyu önüne çıkacak ekipte yer almayacağını söyledi ve “Fikren, zihnen, ruhen var ama fotoğrafta yok. En azından şimdilik yok” ifadelerini kullandı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu da eleştiren Altaylı, partisinin kendisine ‘onurlu bir veda fırsatı verdiğini’, ancak Davutoğlu’nun bunu kullanmadığını söyledi.

Erdoğan radarı Babacan-Gül’e çevirecek

Babacan’ın partisi için tarih verdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!