Babacan’ın partisinde MHP’ye suçlama: AKP’ye en büyük tuzağı kurdular

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı İdris Şahin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin MHP’nin AKP’ye kurduğu tuzak olduğunu savundu.

Babacan’ın partisinde MHP’ye suçlama: AKP’ye en büyük tuzağı kurdular

Ali Babacan’ın Abdullah Gül’e dayanarak kurduğu DEVA Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Youtube’da Gündem TV’ye açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı’nın Türkiye’yi yönetmediğini söyleyen Şahin, “Şu an herkes canı ile uğraşıyor. DEVA Partisi olarak bir erken seçim olacağını düşünmüyoruz. Şu dönemde seçim düşünmek, yangından mal kaçırmak gibi bir düşünce olduğunu ortaya koyuyor. Ama korkunun ecele faydası yok, hangi gün giderse gitsinler, bu millet Cumhur İttifakı’na yönetim iradesini bir daha vermeyecek” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin siyasi partiler kanunun değiştirilmesi yönündeki talepleri değerlendiren Şahin, “Sayın Bahçeli’nin talebi pek rahmaniye benzemiyor, şeytani bir talep olduğunu düşünüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi hakkında da konuşan Şahin, “Cumhurbaşkanlığı Sistemi, Ak Parti iktidarına kurulan en büyük tuzaktır. Bu hamle, seçim sonrası koalisyonların önüne geçilmesi için atılmıştır” diye konuştu.

‘CEMAATLE İRTİBAT KURACAĞIZ’

Eski AKP Çankırı Milletvekili olan İdris Şahin Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Ankara’da gözaltına alınmıştı. İdris Şahin, Çankırı’daki FETÖ Çatı Davası’nda tutuksuz sanık olarak yargılanırken AKP Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti. Şahin’in AKP Genel Merkezi’nde üst düzey göreve getirilmesinin ardından görülen ilk duruşmada dosyası tefrik edilerek Çatı Davası’ndan ayrılmış ve sonraki süreçte beratine karar verilmişti. Şahin’in geçmişte “Cemaatle dün de kurduk bugün de irtibat kuracağız” şeklinde açıklaması bulunuyor.