Babil dizisine FETÖ soruşturması mı açıldı?

featured
service

Üniversiteden ihraç edilen bir babanın mağduriyeti üzerinden işlenen Babil dizisi, KHK ile ihraç edilen FETÖ’cülerde heyecan yaratmıştı. Diziyle ilgili soruşturma açıldığı iddia edildi.

Star TV’de yayınlanan “Babil” dizisinde FETÖ propagandası yapıldığı gerekçesiyle soruşturma açıldığı iddia edildi.

Sosyal medyada yer alan bilgilere göre; Star TV’de ilk bölümü geride bıraktığımız Cuma günü yayınlanan AY Yapım imzalı “Babil” dizisine FETÖ soruşturması açıldı.

Dizide işinden ihraç edilen, yurt dışına çıkamayan, banka hesaplarına bloke konulan ve ABD’ye kaçak yollardan gitmeye çalışan bir profesör konu ediliyor.

Dizinin ilk bölümünden sonra KHK ile ihraç edilmiş FETÖ’cülerin sosyal medyada diziyle ilgili paylaşımlar yapması dikkat çekmişti.

AY YAPIM’IN FETÖ SABIKASI

AY Yapım’ın ‘Ezel’ ve ‘Çarpışma’ dizilerinde de FETÖ propagandası yapıldığı iddia edilmişti.

Ezel dizisinde Kenan İmirzaoğlu’nun olduğu bir sahnede duvarda FETÖ’nün maskı asılı duruyor.

Veryansın Tv yazarı Nihat Genç, Çarpışma dizisinde şifreli FETÖ mesajları verildiğini söylemişti. Genç, “Dizide aleni FETÖ örgütüne seslenme var. Çarpışma dizisi bir FETÖ dizisidir. Bu dizide FETÖ, 15 Temmuz’dan sonra dağılmaya yüz tutmuş, kimsesiz kalan örgüt üyelerine yönelik mesajlar veriyor” ifadelerini kullanmıştı.

Bu açıklamalar üzerine dizinin yapımcısı Ay Yapım, “hakaret”, “iftira” ve “suç uydurma” suçlamasıyla Nihat Genç hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şikayet üzerine incelemesini tamamlayarak Genç hakkında kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Show TV’de yayınlanan İçerde adlı dizinin senaristi de FETÖ’cü STV’nin Kollama dizisinin senaristi olan Ertan Kurtulan’dı. Dizinin yapımcısı Ay Yapım’dı.

Babil dizisine FETÖ soruşturması mı açıldı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  Fetocu hırsız tezgahcilar amerikan in bir şey yapacağını bekliyorlar umutlular

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Ezoterik, mistik, subliminal diziler yapılırken bir tane bu fetö denilen canavar örgütün iç yüzünü anlatan ne bir dizi ne bir film yapıldı. En azından 15 Temmuz’tan sonra bir film, dizi yapılabilirdi. Hala öyle bir çalışma yok. Fetö’nün ülkemizi küresel emperyalistlerle nasıl sömürdüğünü anlatan bir tane yapım yok, ilginç değil mi? Onları kendi silahları ile vuracak bir film, yok mu bir baba yiğit? Olmadığına göre bitmeyen oyun devam ediyor demektir. Kim bilir nereden vurulacağız daha…

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  allah belanızı toptan verecek vatan hainleri.oyuncu kadrosuda çok ilgi çekici

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!