Bahçeli: CHP'de Atatürk'ün ahı tuttu

MHP lideri Devlet Bahçeli, Muharrem İnce'nin başlatacağını duyurduğu hareketle ilgili değerlendirmede bulundu. İnce’nin haksızlığa uğradığını belirten Bahçeli, “Bin günde memleket parolasıyla Atatürk’ü ve kurucu değerleri hareketinin mihveri yapacağı anlaşılmaktadır” yorumunda bulundu. Bahçeli, “CHP’de Atatürk’ün ahı tutmuş, geçmişe özlem yeşermiş ve yükselmiştir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli: CHP'de Atatürk'ün ahı tuttu
Bahçeli: CHP'de Atatürk'ün ahı tuttu

Bahçeli, gazetecilerin, Muharrem İnce’nin açıklamalarına ilişkin gazetecilerin sorularına şöyle yanıt verdi:

"Sayın Muharrem İnce 2018 yılından beri kendisine yöneltilen eleştiri ve suçlamalara maruz kaldı. Gördüğümüz kadarıyla haksızlıklara ve ayrımcılığa uğradı. Parti kurar mu kurmaz mı bilemiyorum, ama bildiğim ve tespit ettiğim husus şudur:

‘ATATÜRK'E DÖNÜŞ HAREKETİ BAŞLATACAK’

4 Eylül’de, Sivas Kongresi’nin ruhuyla atacağı adımla CHP içinde Atatürk'e dönüş hareketini başlatacaktır. Değerlendirmem budur. Yani kaynağından ve kökünden kopan CHP’yi özüne döndürmek maksadıyla çaba sarfedecektir. Anlaşılan odur ki, bin günde memleket parolasıyla Atatürk’ü ve kurucu değerleri hareketinin mihveri yapacağı anlaşılmaktadır.

CHP’nin içişlerine bizim karışmamız elbette doğru olmayacaktır. Ama gördüğümüz gerçekler de bunlardır. CHP’de Atatürk’ün ahı tutmuş, geçmişe özlem yeşermiş ve yükselmiştir. Artık taşeron ve teslimiyetçi bir zihniyetin geldiğimiz bu aşamada işi oldukça zordur.

Muharrem İnce: 4 Eylül'de hareketi başlatacağız