Bahçeli: Biz ne Biden şakşakçısıyız ne Trump sevdalısıyız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD seçimlerine ilişkin "Biz ne Biden şakşakçısıyız ne Trump sevdalısıyız" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Bahçeli, ''Dünya üzerinde kaç muhalefet partisi başkanı alelacele Biden’i tebrik etmiştir? Kılıçdaroğlu, meşruiyetini yabancı başkentlerde arayan, alın beni kullanın mesajı veren kökünden kopmuş, kimliğini kaybetmiş bir siyasetçidir'' ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Biz ne Biden şakşakçısıyız ne Trump sevdalısıyız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Ne Abdulhamit Han’a sırt döneriz ne Atatürk’e yüz çeviririz.Türkiye kazanması için sonuna kadar çalışır, gerekirse çatışır, seferberlik ruhuyla çırpınırız.

ABD seçimini elbette yakından takip ettik. Hiç kuşku yok ABD'li seçmenlerin takdir ve tercihine saygı duymakla beraber tercih yapacak köhne zihniyette değildir.

Kimin başkan olup olmadığı ABD’nin iç meselesidir.

Biz ne Biden şakşakçısıyız ne Trump sevdalısıyız, ne filin hortumundan tutuyoruz ne de eşeğe binmek için sıra bekliyoruz, hamdolsun Türk oğlu Türk olarak cihanı kavrıyoruz.

Yeni ABD Başkanı'nın dış siyaseti zaman içinde anlaşılacaktır.

Biden'ın Türkiye'ye bakışı iyimserliğimize set çekmekte, baraj oluşturmaktadır.

Bizim ABD’den beklentimiz Türkiye’yi küçük görmemesi, küçümseme yanlışına düşmemesidir. Şayet dost isek buna göre davranmalıdır, şayet müttefik isek bunun gereği yapılmalıdır, yok adı konulmamış, ilanı yapılmamış düşman kamplara ayrılmışsak, bunu da bilmemiz hakkımızdır.

'DÜNYA ÜZERİNDE KAÇ MUHALEFET PARTİSİ BAŞKANI ALELACELE BİDEN'İ TEBRİK ETMİŞTİR'

Bizim garibimize giden bir başka husus ise CHP Genel Başkanı'nın Biden'ı kutlamasındaki çabukluğudur. HDP de hemen kutlamıştır. Bir türlü köşesine çekilmeyen, farklı zamanlarda sivri açıklamalarla kendisini hatırlatan bir siyaset eskisi de Türk dış politikasının ABD ile uyumlu olmasına vurgu yaparak Biden'ı şans olarak gördüğünü söylemiştir.

Ruhu kiralanmış olanlar ortadadır. Tek kelimeyle kepazelik olarak nitelendireceğimiz resmin neresinde millet sevdalısı bir yüz vardır. Sayın Kılıçdaroğlu nereye yetişeceksin? Henüz seçim sonuçları kesinleşmeden bi muhalefet partisi liderinin kutlama mesajı neyin sesidir. CHP'yi ABD'nin sevdalısı yapan ilişkiler ağını nereye koyalım.

Dünya üzerinde kaç muhalefet partisi başkanı alelacele Biden’i tebrik etmiştir? Kılıçdaroğlu, meşruiyetini yabancı başkentlerde arayan, alın beni kullanın mesajı veren kökünden kopmuş, kimliğini kaybetmiş bir siyasetçidir.