Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına Bahçeli'den yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli mesajlar verdi. Kılıçdaroğlu'nun seçim çağrısının "sipariş" olduğunu belirten Bahçeli, "Seçim 2023 Haziran'dadır." ifadeleri kullandı. Bahçeli'nin gündeminde Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkes görüşmeleri ve KKTC'deki seçimler de vardı.

Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına Bahçeli'den yanıt

VERYANSIN TV

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bu ülkeyi seviyorsan çık kardeşim yarın sabah de ki ‘Yeter artık’ Türkiye’yi seçime götür. Sorumluluk sahibi insanlar bu ülkeyi yönetirler" çağrısına yanıt verdi. 

'SEÇİM ÇAĞRISI SİPARİŞTİR'

Bahçeli "Kılıçdaroğlu’nun seçim çağrısı sipariştir. Ne oldu da seçim çağrısında bulundu. Kim aklına girdi? Seçim 2023 Haziran'dadır. Adayımız Erdoğan'dır" ifadelerini kullandı. 

Bahçeli'nin erken seçim tartışmaları dışındaki açıklamaları şöyle: 

BAKÜ-ERİVAN HATTINDAKİ ATEŞKES SÜRECİ

Terörist devlet Ermenistan Dağlık Karabağ’dan çekilmeden, işgal ettiği toprakları hak sahibi Azerbaycan’a teslim etmeden silahları indirmek, ateşi dindirmek, masalarda çözüm aramak cinayetlerin, rezaletlerin ve zulmetin meşrulaşması demektir. Masada çözüm aranmaz.

Dağlık Karabağ masada değil sahada terör devleti Ermenistan’ın kafasına vura vura alınmalıdır. Dağlık Karabağ silah zoruyla Azerbaycan'a geçmeli. 

KIBRIS SEÇİMLERİ

Gözler ikinci tura çevrildi. Kıbrıs milli bir davadır.

Vatan toprağını vererek çözüm arayan değil vatana sahip çıkan milli bir cumhurbaşkanı vazgeçilmez olmalıdır.

HATAY’DAKİ YANGIN 

Teröristler Hatay’daki sözde kutsal ateşi selamlamışlar ve yangınların sorumluluğunu üstlenmişlerdir. Ateşin böyle nesebi gayri sahih çocukları var mı bilemeyiz. Fakat bildiğimiz bir şey varsa o da şudur: Bunlar iblisin çocukları, ifridin çaşıtları, ihanetin çakallarıdır. Kimin çocukları oldukları esasen meçhul olan bu şerefsizlerin kısa sürede yakalanıp yaktıkları kadar yakılmaları, dahası yaptıkları her türlü kötülük ve menfur eylemlerden dolayı hesaba çekilmeleri en acil hukuk ihtiyacıdır.

CHP VE DAVUTOĞLU'NA 'DOĞU TÜRKİSTAN' TEPKİSİ

CHP, Uygur Türkleri konusunda parmak sallayamaz, ders veremez. Onlar, Moskova yolu gözlerken, biz esir Türklerin davası ile nefes alıyorduk. CHP kim, Doğu Türkistan'ı savunmak kimdir? Hele bir de serok Ahmet var ki, gürültü çıkarmakta üstüne yoktur. Hızını alamamış olacak ki, Doğu Türkistan'ı kaça sattığımızı da soruları arasına iliştirmiştir. Be hey serok, satmak senin işindir, pazarlamak seninle anılan bir meslektir. Sen Doğu Türkistan'ın haritada yerini bilmiyorken, milliyetçi, ülkücü hareketin kalbi bu sevda ile çarpıyordu. Sen git, Kobanici yoldaşlarınla kucaklaş.