Bahçeli’den ‘HDP saldırısı’ açıklaması

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli HDP binasına yapılan saldırıya ilişkin “MHP’yi sokağa çekmeye çalışanlar, kavgayla ve kaotik hadiselerle muhataplık kurmasına çabalayanlar asla başarılı olamayacak Türkiye düşmanlarıdır.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli HDP İzmir il binasına yapılan saldırıya ilişkin sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yaptı. 

Bahçeli şunları söyledi: 

‘PROVOKASYONLAR DEVREYE ALINDI’

“Toplumsal huzur ve iç barış ortamımızı sabote etmek isteyen karanlık emeller bu defa İzmir’de sahneye çıkmıştır. Türkiye’nin karışmasını; etnik, ideolojik ve siyasi fay hatlarının kırılarak fitne depremlerinin oluşmasını hedefleyen iç ve dış provokasyonlar devreye alınmıştır.

‘KANLI BİR PROVA’

Suçluların menfur eliyle, sokakların melun izbeliğinde hıyanet ve husumet arayışına çıkan mihraklar bugün İzmir’de ateşle oynamaya kalkışmışlardır. Bu haliyle HDP’nin İzmir il binasına yapılan saldırı kanlı bir prova, toplumun sinir uçlarını test eden kalleş bir tertiptir.

HALK TV AÇIKLAMASI

Bu vahim olayın içyüzü mutlaka deşifre edilmeli, önü ve arkası aydınlatılmalıdır. HDP’li yöneticilerin, Halk Tv’nin program akışını planlayan ve tahrikleri canlı tutan kişilerin sahip oldukları bilgi, belge ve bulguları derhal adli ve emniyet birimlerine ulaştırmaları şarttır.

Saldırı gerçekleştikten hemen sonra, elinde tuttuğu silahı ve bozkurt işaretiyle fotoğrafları servis edilen saldırganın kararlılıkla üstüne gidilmeli, bağ ve bağlantıları, irtibat ve ilişki ağları hiçbir tavsamaya meydan vermeden araştırılmalı ve açığa çıkarılmalıdır.

Bundan sonraki soruşturma ve kovuşturma safhalarının her aşamasına özel izin alarak katılmalarını beklediğimiz HDP’li ve CHP’li yöneticiler, konuyu istismar eden gazeteci ve televizyoncular ne biliyorlarsa anlatmalı ve gerçeğin ortaya çıkışına sonuna kadar hizmet etmelidir.

‘KİMSENİN HADDİ YOKTUR’

Hasbelkader veya planlı bir senaryonun çerçevesinde bozkurt işareti yaparak sosyal medyadan yayımlayan bir cani üzerinden Milliyetçi Hareket Partisi’ni suçlamaya, töhmet altında bırakmaya, hatta yargısız infaz etmeye hiç kimsenin harcı olmadığı gibi hakkı da, haddi de yoktur.

Katilin daha önceden çektirdiği fotoğraflarının birden bire nasıl tedavüle sokulduğu, buna kimlerin önayak olduğu, meselenin hangi odaklar vasıtasıyla Türk-Kürt ihtilafına taşınmak istendiği adaletin başlıca konusu olmalıdır.

İnanıyorum ki, Kürt kökenli kardeşlerim oynanan oyuna ve kurulan tuzağa düşmeyeceklerdir.

‘MHP’Yİ SOKAĞA ÇEKMEYE ÇALIŞANLAR…’

MHP’yi sokağa çekmeye çalışanlar, kavgayla ve kaotik hadiselerle muhataplık kurmasına çabalayanlar asla başarılı olamayacak Türkiye düşmanlarıdır. Bozkurt yapan ellerin temiz, kalplerin de vatan ve millet aşkıyla çarpması fikri ve siyasi namusumuzun gereğidir.

Bugünkü hassas ortamda herkesin duyarlı ve düşünceli hareket etmesi özellikle temennimdir. Sağlık çalışanıyken istifaen ayrılmış kirli şahsı gerekçe gösterip Milliyetçi-Ülkücü Hareket’i ithama tevessül etmek milli birlik ve kardeşliğe tehlikeli şekilde tahammülsüzlüktür.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin şerefli mücadelesi; hukuk, demokrasi ve siyasi ilkeleriyle sınırlıdır. Bunun dışında hiçbir alan, saha ve zeminde davamızın ve dava arkadaşlarımızın anılması, bulunması, herhangi bir çatışmanın faili olması ihtimalen bile olsa söz konusu değildir.

HDP binasına saldırı emri verenler, kapalı devre faaliyet içinde olanlar, alacakaranlık ortamdan nemalananlar, el ovuşturanlar, eylemin rotasını çizenler, kamçılanan toplumsal gerginliği kırılma noktasına kadar bükmeyi amaçlayanlar tespit, teşhir ve tecziye edilmelidir.

Türkiye sokakta bulunmamıştır, sokak aralarında cirit atan casus ve hainlere teslim edilmeyecektir. Milliyetçi Hareket Partisi buna yeminlidir.”

 

Bahçeli’den ‘HDP saldırısı’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 sene önce

  Sizin icin etrafinizda cikar amacli duran uc bes cakaldan baska kimse sokaga inmez bundan sonra endise etmeyin. MHP yi bitirdiniz, veya en basindan bitikdi zaten ama ben cahildim. Ulkucu arkadaslarimi tenzih ederim, aralarinda cok iyi, efendi ve terbiyeli olan insanlar da var.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Fasizmin yeni saldirisi bir can aldi ama bu herhalde sonuncu olmayacak gibi görünüyor cünkü sonucta ölen kisi HDP’li.Fasistler icin fazla bir önemi yok.Hele de sahte Türkcü özde AKPMHP isbirlikcileri icin fazla bir degeri yoktur.Onca Polisin arasinda o binaya girebilmek icin ya görünmez olmak ya da sözlesmis olmak gerekir.Neyse ki saldiri bir genc kadin disinda daha vahim bir durum olmadi,demek ki saldirgana talimat verenler toplantinin ertelendigini bilmiyorlardi.Kilicdaroglu’na linc girisiminde tutuklu kimse olmamasina karsin kici öpülen saldirganlar serbest.Gelecek Parti vekiline yapilan saldirida tutuklu kimse yok,Hamdolsun!Aksener’e yapilan organize saldiri sonrasi saraydan tehdit dolu bir aciklama geldi.”bunlar daha iyi günler,daha neler olacak”bu sözlerin üzerinden fazla bir zaman gecmedi HDP il Binasina saldiri gerceklesti ve bir kisi katledildi.iyi ki toplanti yoktu o esnada.Ama sarayin satin alinmis medyasi sahife dolu “Baskan Avrupalilari Türkiye’ye davet ediyor.”manseti atiyor ufacik bir haber seklinde hemde görülmeyecek kücüklükte HDP haberini veriyor.Tam bir ahlaksizlik tam bir vicdansizlik.Eger bunlara dindar deniliyorsa acaba dinsizlik nasil oluyor?Kücük ortak damarlarini kabartmis efendim bu bir tuzaktir falandir filandi diye kicini yirtiyor.Bunlar sizin eserinizdir tuzak falan degil.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Soğukkanlı ve bilgece bir açıklama. Yıllarca gladyo-FETÖ operasyonları görmüş bir milletin, böyle ucuz provakasyonlara itibar etmeyeceği ortadadır.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Bu saldırı HDP denen terör partisini mazlum göstermek ve kapatılmasını engellemek için yapılmıştır. HDP süratle, derhal, benzeri bir daha açılmayacak şekilde kapatılmalıdır!!! CIA’nın partileri, dernekleri, kurumları kapatılmadığı sürece benzerlerini yüzlerce kez izlediğimiz gladyo operasyonları, cinayetler, tertipler, psikolojik harp teknikleri gerçekleşme imkanı bulacaktır.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!