MHP’den ‘Erdoğan’ fotoğraflı yeni açıklama… Bahçeli’nin ‘tek başına iktidar’ mesajı ortalığı karıştırmıştı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabından Devlet Bahçeli'nin yeni açıklamalarını paylaştı. Bahçeli'nin 'Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur' sözleri dikkat çekti. Mesajın ardından 'Cumhur İttifakı' dağılıyor mu?' yorumları gelince MHP'den ikinci bir açıklama geldi.

MHP’den ‘Erdoğan’ fotoğraflı yeni açıklama… Bahçeli’nin ‘tek başına iktidar’ mesajı ortalığı karıştırmıştı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır” dediğini aktardı.

Semih Yalçın’ın Twitter adresinden paylaştığı gündem yaratacak mesajlar şöyle;

1- Lider Devlet Bahçeli: “…Başkaları için hiç olmayan mesafeler ‘Üç Hilal’ için hep vardı ve sarp yollar, keskin dönemeçler, imkânsız geçitler hep karşımıza çıkarıldı. Sürekli yokuşlarda susadık, dar patikalarla sınandık, ateş çemberiyle imtihana çekildik.

2- Lider Devlet Bahçeli: Milliyetçiliğin yaşaması, Ülkücülüğün var olması, Türk milletinin ebediliği için hep bedel ödememiz gerekti, çileyi ve mahrumiyeti alt etmemiz icap etti. Kurşunla pes ettireceklerini sandılar, başaramadılar.

3- Lider Devlet Bahçeli: Ölümle tüketeceklerini hesap ettiler, güçleri yetersiz kaldı. Yağlı urganlarla sindireceklerini umdular, nefesleri yetmedi. Oyunlarla yolumuzdan çevirmeyi denediler, sonuç alamadılar. Tehditlerle doğru bildiklerimizden ödün istediler, vermedik.

4- Lider Devlet Bahçeli: Ne var ki bizi yok etmeye çalışanlar, üzerimize kinlerini kusanlar, Ülkücüyü hakir görenler her dönemde mağlubiyetin sillesiyle soluksuz kalmışlardır.

5- Lider Devlet Bahçeli: Bizlere yenilgi yaşatmak için ahlaksızca saldıranlar, nefretleriyle kardıkları çamuru bağrımıza sıçratmaya çabalayanlar başlarını Üç Hilal’in kudretine durmadan çarpmışlardır. Hedef olduk, ama yılmadık. İftiralara uğradık, ama yıkılmadık.

6- Suçlandık, mağdur olduk, ama mağrurluğumuzu hiç bozmadık. Dava arkadaşlarıma katil, faşist, mafya bozuntusu,kovboy, kafatasçı, şerefsiz diyen; ve sahte gözyaşı döken zihniyetlerin ömrü hayatında beddualar peşlerini hiç bırakmayacaktır.

7- Lider Devlet Bahçeli: Bir asrı aşan Türk milliyetçiliği fikriyatının siyasal temsilcisi olan partimiz elbette Türk milletinin desteğiyle, ilgisiyle ve yardımıyla bu zamana kadar güçlenerek gelmiştir.

8- Lider Devlet Bahçeli: Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmediğini en iyi bilen ve yaşayan sizlersiniz. Gündüz kandilini hazırlamayanın, gece karanlığına mahkûm olacağının da farkındasınız.

9- Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır.

10 (son)- Asla pes etmeyeceğiz, düşmeyeceğiz,atalet göstermeyeceğiz. Yenileceğinden korkanların,mağlubiyetten başka şansları olmadığını unutmayacağız. Felaketlere dayanacağız,üstesinden geleceğiz, dedikoduyu bertaraf edeceğiz ve hıyanetin tüm taraflarına başarısızlığı tattıracağız.

MHP’DEN ERDOĞAN FOTOĞRAFLI AÇIKLAMA

Bahçeli’nin “tek başına iktidar” mesajının ardından, “Cumhur İttifakı dağılıyor mu?” sorusu gündeme geldi. Sosyal medyada AKP ve MHP’liler arasında atışmalar yaşandı. Bunun üzerine MHP’den yeni bir açıklama geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Hiç kimsenin endişesi olmasın, Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır. Türkiye’nin geleceğinin mimarı olacaktır” dedi. Yalçın paylaşımında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli’nin yan yana fotoğraflarını paylaşması dikkat çekti.

MHP’li Yalçın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sosyal medyada bazı yorumcuların, kendi aculluklarını ve isabetsiz değerlendirmelerini sorgulamak yerine kabahati başkalarında aramaya çalıştığını bildirdi. Yalçın, “Hatta kimi faturayı parti politikalarımıza çıkarmaya çalışarak kendi kusur ve eksikliklerini örtbas etmeye çalışmaktadır. ‘MHP’nin tutumunu hâlâ anlamıyoruz’ moduna girip ‘siyasi şıklıktan’ dem vuranlar, söylediklerimizden söylemediklerimizi çıkaranlardır. Bu gibiler, esasen söylemediklerimiz üzerinden yorum yaptıkları içindir ki söylenenler karşısında şaşkınlık içerisinde kalmaktadır. Hiç kimsenin endişesi olmasın, Cumhur İttifakı dimdik ayaktadır. Türkiye’nin geleceğinin mimarı olacaktır” ifadelerini kullandı. Yalçın paylaşımında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yan yana fotoğrafına yer verdi.