Bahçeli’den ABD’ye ‘İskenderun’ göndermesi: Kuşkularımız artmıştır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Hatay'ın İskenderun ilçesinde dün akşam meydana gelen menfur olay olukça düşündürücüdür. ABD Büyükelçiliği'nin vatandaşlarına yönelik güvenlik uyarısından sonra bu terör olayının çıkması kuşkularımızı yoğunlaştırmıştır. ABD Büyükelçiliği sahip olduğu bilgileri Türkiye ile paylaşmadıysa büyük bir skandala imza atmıştır.” İfadelerini kullandı.

Bahçeli’den ABD’ye ‘İskenderun’ göndermesi: Kuşkularımız artmıştır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli "Hatay'ın İskenderun ilçesinde dün akşam meydana gelen menfur olay olukça düşündürücüdür. Anlaşılmaktadır ki kokuşmuş bedenine bomba saran hain kendini patlatmıştır. ABD Büyükelçiliği'nin vatandaşlarına yönelik güvenlik uyarısından sonra bu terör olayının çıkması kuşkularımızı yoğunlaştırmıştır. ABD Büyükelçiliği sahip olduğu bilgileri Türkiye ile paylaşmadıysa büyük bir skandala imza atmıştır. Nezaketsiz ve art niyetli durum söz konusudur." ifadelerini kullandı. 

MACRON'A SERT TEPKİ

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli “İslam krizde” diyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den de sert tepki geldi. Bahçeli “Cehaletin taşeronluğuna soyunmuştur. Bu siyasi şizofren ne hakla İslam'ı yapılandırmaya gitmiştir. Macron akli melekelerini hepten kaybetmiş. Dinin sahibi Allah'tır. Peki Macron'un sahibi kimdir?” diye konuştu. 

Bahçeli'nin diğer açıklamalarından satır başları şöyle: 

BERLİN'DE CAMİYE POLİS BASKINI

Batı zihniyeti ahlaken ve zihnen çöküş aşamasındadır. Berlin'de bulunan Mevlana Camii'ne geçen hafta yapılan polis baskını inançlarımıza yönelik adi bir suikast girişimidir.

ASKIDA EKMEK TARTIŞMASI

Kampanyamızı eleştirenler ümidini sokağa bırakmış. Hodri meydan... Hele bir çıkın da görün anyayı Konya'yı. Askıda ekmek vardır ama size sokakta ekmek yoktur. Meğer ekmeğe düşman kesilmişler. 

Ekmeğe de vatanımıza da sahip çıkacağız. Aç ve açıkta kim varsa bizim meselemizdir. Aşımızı paylaşacağız.