Bahçeli’nin Akşener’e ‘Evine dön’ çağrısına Erdoğan’dan ilk yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Meral Akşener’e yönelik ‘Evine dön’ çağrısına ilişkin "Olabilecek en makul çizgide davettir. Temenni ederim ki birlik beraberliğin tesisine yönelik inşallah bir adım olabilir" yorumunda bulundu. Erdoğan, Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili de "Onun doğal hakkıdır" ifadesini kullandı.

Bahçeli’nin Akşener’e ‘Evine dön’ çağrısına Erdoğan’dan ilk yorum
Bahçeli’nin Akşener’e ‘Evine dön’ çağrısına Erdoğan’dan ilk yorum

Erdoğan, Ayasofya Camii’nde kıldığı cuma namazının ardından basına yaptığı açıklamada, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yaptığı 'Evine dön' çağrısına ilişkin soruyu yanıtladı.

'MAKUL ÇİZGİDE BİR DAVETTİR'

Erdoğan, “Sayın Bahçeli'nin daveti ise benim yadırgadığım bir davet değildir. O da olabilecek en makul çizgide davettir. Temenni ederim ki birlik beraberliğin tesisine yönelik inşallah bir adım olabilir. Çünkü dağınıklıkta bir şey yok. Hele hele HDP'yle terör örgütlerityle el ele olmak, milli ve yerli olarak düşündüğümüz İYİ Parti'ye hiç uygun da düşmeyebilir. Böyle bir sıkıntının olduğu hasebiyle zaten böyle bir davet gerçekleşmiştir diye düşünüyorum" diye konuştu.

'MUHARREM İNCE'NİN DE HAKKIDIR'

Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiaları da sorulan Erdoğan, "Bizim içimizden birileri de gitti ayrıldı, partilerini kurdular. Bu parti kuruluşları nereye varır bilemem. Şu an sayın Muharrem beyle ilgili olarak onun da hakkıdır, eski bir siyasetçidir. O da onun doğal hakkıdır" ifadelerini kullandı. 

Meral Akşener'den Bahçeli'nin 'Evine dön' çağrısına yanıt

Bahçeli'den Meral Akşener'e: Evine dön