Bahçeli'nin danışmanından Fatih Altaylı açıklaması: Nöbeti bitirilmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanı Yıldıray Çiçek, HaberTürk yazarı Fatih Altaylı’yı hedef aldı. Çiçek, 'Hadsiz Habertürk haddini bilmeli ve bunun bu nöbetini bitirmelidir' ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin danışmanından Fatih Altaylı açıklaması: Nöbeti bitirilmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram kutlama videosuna ilişkin Fatih Altaylı'dan da dikkat çeken iddialar gelmişti.

Erdoğan'ın 13 dakikalık konuşmasını içeren videonun 7'inci dakikasının 35'inci saniyesinde kelimeleri çok yavaş söylediği, 8'inci dakikasında da bir an uyuduğu görülmüştü. 

Altaylı, Haber Türk'teki köşesinde, "Dünyanın hiçbir ülkesinde, o ülkenin liderinin böyle bir görüntüsü göz göre göre banttan yayınlanmaz. Çünkü bu liderin durumunu dünya çapında tartışmaya açar. Açık bir zafiyet göstergesi haline gelir" ifadelerini kullanmıştı.

"O görüntüyü yayına kim verdi?" diye devam eden Altaylı, "Bu görüntülerin yayınlaması gerçek anlamda bir rezalettir. Bu bir canlı yayın olsa anlarım. Yapacak bir şey yoktur. Ama çekilmiş, montajlanmış ve servis edilmiş bir bantta böyle bir durumun gösteriliyor olması çok ama çok fenadır. Açık biçimde, çok yakınında birilerinin Cumhurbaşkanı’nı zor duruma düşürmek istediğine, zayıf göstermeye çalıştığına işaret eder" demişti.

Altaylı'nın ifadelerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yöneticilerinden sert yanıtlar gelmişti.

Tartışmaya MHP de katıldı.

Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “HaberTürk yazarı Fatih Altay’ın kimden fonlandığına iyi bakmak lazımdır. Çünkü Habertürk’ü hadsiz, pervasız hale getirenlerin başında o vardır. Cumhur ittifakına yönelik aşırı bir kin, nefret, öfke nöbetindedir. Hadsiz Habertürk haddini bilmeli ve bunun bu nöbetini bitirmelidir.” ifadesini kullandı