Bahçeli'nin danışmanından ilginç 'Meral Akşener-Abdullah Gül' iddiası

Bahçeli’nin Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek, “Abdullah Gül, Meral Akşener’in üst aklıdır” iddiasında bulundu. Çiçek, Gül’ün Kılıçdaroğlu’ndan çok Akşener’e yakın olduğunu ileri sürdü.

Bahçeli'nin danışmanından ilginç 'Meral Akşener-Abdullah Gül' iddiası

MHP lideri Devleti Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, Türkgün gazetesindeki köşesinde Meral Akşener ve Abdullah Gül ilişkisine dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Abdullah Gül’le ilgili açıklamalarını hatırlatan Çiçek, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Abdullah Gül ismini tekrar siyasi mahzenden çıkarması sonrası Meral Akşener’de de söylem değişikliği olmuştur” görüşünü savundu. 

'KILIÇDAROĞLU'NDAN ÇOK AKŞENER'E YAKIN'

Akşener’in “Sayın Gül benim arkadaşım. Kendisiyle ilgili olumsuz bir düşüncenin sahibi değilim” şeklindeki sözlerini anımsatan Çiçek, “Aslında yanıldığımız bir konu var. Abdullah Gül, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan daha çok Meral Akşener’e yakındır” ifadelerini kullandı.

“Bizim partimizi kurarken Sayın Gül ile görüştüm, fikir aldım, tavsiye aldım. Sayın Gül’den ona yakın olan bazı isimleri istedim. Mümkünse partimizin kuruluşunda bulunmalarını istedim. Kendisine karşı kötü hiç fikrim yok” diyen de Meral Akşener değil miydi?” diye soran Çiçek, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Meral Akşener, İP isimli partisini kurarken Abdullah Gül’den fikir, tavsiye ve parti kurmak için isim alacak kadar yakınsa onun Cumhurbaşkanı adayı olmasına karşı çıkması zaten mümkün değildir. Bunu da geçtiğimiz günlerde yukarıda vurguladığımız sözüyle kendisi de ifade etmiştir. Görüldüğü gibi Abdullah Gül, Meral Akşener’in üst aklıdır. 2018 yılında teknik şart ve atmosfer oluşmadığı için Abdullah Gül konusunda birleşemediler. Eğer önümüzdeki seçimlerde o atmosferi yakaladıklarına inansınlar emin olun Abdullah Gül, CHP ve diğer yancılarının ortak adayı yapılacaktır. 2018 için “Bizden CHP, İP, HDP, SP gibi partilerin yan yana gelip Abdullah Gül’ü Cumhurbaşkanı adayı yapmamız istendi” itirafında bulunan Meral Akşener’in, bu talimatın yeniden güncellenmesini de “CHP, HDP, İP, Gelecek, Deva, SP ortak Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül” şeklinde duyurması kimseyi şaşırtmaz.

BAHÇELİ 'EVİNE DÖN' ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Bahçeli, geçen haftalarda Meral Akşener'e 'Evine dön' çağrısı yapmıştı. "Sayın Akşener'in evine dönmesi doğru ve tutarlı olacaktır” diyen Bahçeli'nin çağrısı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından da olumlu karşılanmıştı. Akşener ise, ''Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminde Cumhur İttifakı’nın içinde yer almamız mümkün değil! Başıma silah dayasalar mümkün değil'' ifadelerini kullanmıştı.