Bakan Bozdağ açıkladı… Hasta mahkumlarla ilgili yeni adım

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hayatını tek başına idame ettiremeyen mahkûmlarla ilgili insani ölçüler içinde yeni bir adım atılacağını söyledi.

featured

Bakan Bozdağ, Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’na yaptığı açıklamada cezaevlerindeki hasta mahkûmlarla ilgili tartışmaları değerlendirdi.

Bozdağ, şöyle konuştu: Cezaevinde hasta hükümlü ve tutuklularla ilgili adli tıp kurumunun raporu, sonra da toplum güvenliği açısından tehlike oluşturup oluşturmadığına ilişkin cumhuriyet savcılığının kararı gerekiyor. Şimdi pek çok kamuoyuna yansıyan konu var. Falan isim için ayrım var. Bir ayrım yok. Adli Tıp Kurumu tek başına hayatını idame ettiremeyecek raporu verirse, bu değerlendiriliyor. Biz bakanlık olarak, cezaevinde hayatını tek başına idame ettiremeyecek kadar hasta olan hükümlülerle ilgili mevcut düzenlemeleri biraz daha insani ölçüler içinde nasıl yapabiliriz, buna bakıyoruz. Hasta hükümlülerin lehine olacak şekilde nasıl tanzim ederiz bakıyoruz. Uluslararası hukuku, diğer ülke uygulamalarını inceliyoruz. Uzmanlarla istişare ediyoruz. Tedaviyi önceleyen bir yaklaşımı esas alacağız.

Bakan Bozdağ açıkladı… Hasta mahkumlarla ilgili yeni adım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Adli Tip Kurumu tek basina olayi saibe altinda birakmaya yeterli. Muhtemelen feto borsasi veya benzer borsalarin paklama araci olarak kullanilacak bir duzenleme. Siz kim insanlik kim.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!