Bakan Karaismailoğlu: Atatürk Havalimanı’nı işletmek vizyonsuzların işidir

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Altılı Masa'nın 'Ortak Mutabakat Metni'ni eleştirerek, "Bu kadar işletme performansı yüksek bir havalimanı yaptık. Böyle bir havalimanı varken bu kadar yakın bir mesafede başka bir havalimanı işletmek ancak böyle vizyonsuzların işidir" dedi.

featured

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ‘Türkiye Yüzyılı’nda Ulaştırma ve Altyapı Vizyonu’ etkinliğinde konuştu. Bakan Karaismailoğlu, Altılı Masa tarafından açıklanan ‘Ortak Mutabakat Metni’ni eleştirdiği konuşmasında, “Bu 6+1 dediğimiz masalar güya bir vizyon belgesi açıkladılar. Bu vizyon belgesi değil vizyon kapatmak ve hiçbir şey yapmamak üzerine olan bir belge. Kendileri de ne olduğunu bilmiyor.” dedi.

‘KOPYALANMIŞ’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı’nın önümüzdeki 100 yılın ihtiyacını karşılayacağını belirterek “Bu 6+1 dediğimiz masalar güya bir vizyon belgesi açıkladılar. Bu vizyon belgesi değil vizyon kapatmak ve hiçbir şey yapmamak üzerine olan bir belge. Kendileri de ne olduğunu bilmiyor. Maddelerin çoğu ‘Ulaştırma Bakanlığımızın 2053 Ulaştırma Master Planı’nda kopyalanmış.” dedi.

‘VİZYONSUZLARIN İŞİDİR’

Atatürk Havalimanı’nı hepiniz biliyorsunuz arkadaşlar. Nüfusun ve hareketliliğin tam ortasında kalmış İstanbul’u kilitler bir pozisyona gelmiş bir havalimanıydı. Biz inişe geçmek için saatlerce Marmara Denizi’nde uçakların dolaştığı günleri unutmadık. Bakın Atatürk Havalimanı kapatıldıktan sonra E-5’te trafik yüzde 40 azalmıştır. Ayrıca bakın Bakırköy, Bahçelievler, Küçükçekmece, Yeşilköy gibi yoğun bir yerde uçakların salgıladığı emisyonun insanların kafasına yağdığını biliyoruz. Bu kadar kapasitesi büyük bir havalimanı yaptık. Bu kadar işletme performansı yüksek bir havalimanı yaptık. Böyle bir havalimanı varken bu kadar yakın bir mesafede başka bir havalimanı işletmek ancak böyle vizyonsuzların işidir.” dedi.

Bakan Karaismailoğlu: Atatürk Havalimanı’nı işletmek vizyonsuzların işidir

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!