Bakan Karaismailoğlu'ndan scooter açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, scooter ve motorlu scooterları da içeren mikrobilite araçların kullanımına ilişkin "Mikro hareketlilik yönetmeliğini tüm paydaşların görüşlerini alarak en kısa sürede çıkarmış olacağız" dedi.

Bakan Karaismailoğlu'ndan scooter açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Adil Karaismailoğlu, Ankara’da düzenlenen 'Avrupa Hareketlilik Haftası Bisikletli Ulaşım Fikir ve Proje Uygulama Proje Ödül Töreni'ne katıldı.

Karaismailoğlu burada yaptığı konuşmada, kent içi ulaşımda bisikletlere ek olarak scooterlar, motorlu scooterlar, bireysel ulaşım araçlarının da günlük hayata girdiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Bu sistemlerin tümünü mikro hareketlilik araçlarıyla tamamlıyoruz. Bu konuyla ilgili sektördeki temsilcilerle toplantılar yapıyoruz. Mikro hareketlilik yönetmeliğini tüm paydaşların görüşlerini alarak en kısa sürede çıkarmış olacağız.

Bakanlık olarak yaklaşımımız seyahat sürelerinin azaltılması, trafik güvenliğinin artırılması, yol kapasitesinin verimli kullanılması, hareketliliğin artırılması, enerjinin verimli kullanılması ve çevreye verilen zararın azaltılması.

Tüm alt yapılarımızda bu ilkelere uygun çalışmaları yürütüyoruz."