Bakan Koca açıkladı: Aşılamada ikinci aşamaya geçiyoruz

Son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşı programıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Sağlık çalışanlarımızdan 830 bin kişi aşının ilk dozunu oldu." dedi.

Bakan Koca açıkladı: Aşılamada ikinci aşamaya geçiyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yarından itibaren huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlarla onların bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına başlanacağını açıkladı.

Bakan Koca yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

81 ilimizin sağlık müdürleri ile aşı programımızı değerlendirdik. Sağlık çalışanlarımızdan 830 bin kişi aşının ilk dozunu oldu. Dünyadaki en hızlı uygulamalardan birini gerçekleştirdik. Program takvimine göre sağlık çalışanları çarşamba gününe kadar aşılanmaya devam edilecek.

'AŞILAMADA İKİNCİ ADIMA GEÇİYORUZ'

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz. Yarından itibaren Huzurevleri ve Bakımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin aşılanmasına başlanacak. Aynı zamanda 90 yaş üzeri vatandaşlarımız için de program yarın başlıyor." açıklamasında bulundu. Bakan Koca ayrıca, 830 bin sağlık çalışanının aşının ilk dozunu olduğunu, sağlıkçıların çarşamba gününe kadar aşılanmaya devam edileceğini duyurdu.