Bakan Koca duyurdu: Bilim Kurulu en önemli toplantısını yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bilim Kurulu haftaya, bugüne kadar yaptığı en önemli toplantılarından birisini yapacak" dedi ve önemli kararlar alınacağını vurguladı.

featured

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sakarya Valiliği’ni ziyaretinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

’19 İLDE YOĞUN BAKIMDA HASTA SAYISI SIFIR’

“Sakarya’da yaşayan vatandaşlarımızın sağlığı için daha iyi ne yapabiliriz onu konuşacağız. Salgın artık geride kaldı. İnşallah önümüzdeki dönemde sağlık gücümüzü daha da artıracağız” diyen Koca, “Salgının seyri etkisini azaltmaya başladı. Şu an 19’a yakın ilimizde yoğun bakımda yatan hasta sayısı sıfır. Her geçen gün bunun azaldığını görüyoruz” dedi.

‘MASKE’ KARARI ALINACAK

Bakan Koca, “Hatırlarsanız geçen yıl ‘maskeli bu son yazımız olacak’ demiştim ve o dönem inanan çok olmamıştı. Geldiğimiz noktada bahar geldi o yaza giriyoruz. ‘En kötü günlerimiz geride kaldı, endişe etmeyiniz, müsterih olunuz’ diye konuşmam olmuştu. O dönemde de arkadaşlarımız biraz endişeyle yaklaştılar. Yine söylüyorum endişe etmeyiniz en kötü günlerimiz geride kaldı. Bilim Kurulu haftaya en önemli toplantılarından birisini yapmış olacak. Özellikle maske olmak üzere alınacak önemli kararlar olacak. Okullarda maske kullanımı dahil olmak üzere.” dedi.

 

 

Bakan Koca duyurdu: Bilim Kurulu en önemli toplantısını yapacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!