Bakan Nebati’den konuttaki fahiş fiyat artışlarıyla ilgili açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konuttaki fahiş fiyat artışlarıyla ilgili bir açıklama yaptı. Bakan Nebati, "Fahiş fiyat artışlarına karşı her adımı atacak, fırsatçılara müsamaha göstermeyeceğiz." dedi.

featured
service

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar toplantısının ardından açıklamalarda bulunmuş, konut finansmanıyla ilgili hazırlanan 3 yeni paketin detaylarını açıklamıştı. Erdoğan’ın açıklamalarının ardından ev fiyatlarının yükseldiği belirtilmişti.

Konut fiyatlarındaki ‘fahiş’ artış ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den bir açıklama geldi. Nebati, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Konut Finansmanı Projesi’nin temel amacı uygun maliyetle ev sahibi olma avantajının yanı sıra vatandaşlarımızı konut fiyatlarındaki dalgalanmalardan korumaktır. Tüm bu çabalara rağmen, bazı internet sitelerinde birtakım fırsatçıların serbest piyasa ilkesiyle asla bağdaşmayacak bir şekilde konut fiyatlarında gerçekleştirdiği “fahiş” artışları çok detaylı bir şekilde yakından takip ediyoruz. Kararlılıkla ifade etmek isterim ki fahiş fiyat artışlarına karşı var gücümüzle çalışarak devreye aldığımız uygulamalar üzerinden fırsatçılık yapmaya, vatandaşlarımızı mağdur etmeye kalkışanlar hakkında ilgili her adımı atacak, asla müsamaha göstermeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Bakan Nebati’den konuttaki fahiş fiyat artışlarıyla ilgili açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Boş laf.isteyen istediği fiyata koyar.hicbir şey yapamazsın.

 2. 1 hafta önce

  Ne yüzler var bee, ateşe soksan dahi kızarmıyor.

 3. 1 hafta önce

  Güldür güldür de Nebati nin skeçi vardı…

  “Serbest piyasa ilkelerine bağdaşmamak” beni daha çok güldürdü…

  Serbest piyasada tek ilke vardır.Altta kalanın canı çıksın

  Cevapla
 4. 1 hafta önce

  Pandemide yardım olarak konut kredisi çıkmıştı. Millet açlıkla mücadele ediyor yine konut kredisi veriliyor. Açlıktan geberecez o zaman da herhalde mezar yeri kredisi verilecek…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!