Bakan Selçuk, EBA'ya ulaşamayan öğrencileri görmedi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "EBA TV yayınlarını takip eden çocuklar "Müthiş bir meziyet kazanıyorlar. Problemler ve fırsatlar birlikte yol alıyor" dedi. Selçuk ‘eba.gov.tr’ ye bilgisayarı, tableti, interneti olmadığı için bağlanamayan öğrencilerin akıbeti hakkında açıklamada bulunmadı.

Bakan Selçuk, EBA'ya ulaşamayan öğrencileri görmedi!

Veryansın TV

Bakan Selçuk, Twitter hesabından EBA TV'ye ilişkin açıklama yaptı. Bakan Selçuk, "EBA TV yayınlarını takip ederken öğretmeniyle göz göze olmadığı hâlde dersini dinleyen çocuklar müthiş bir meziyet kazanıyorlar: Öz denetim. Yani, kendi sorumluluğunu alma hâli. Bu, onlar için ileride büyük bir avantaja dönüşecek. Problemler ve fırsatlar birlikte yol alıyor" ifadelerini kullandı.

EBA MAĞDURİYETİ HAKKINDA AÇIKLAMA GELMEDİ

Selçuk ‘eba.gov.tr’ ye bilgisayarı, tableti, interneti olmadığı için bağlanamayan öğrencilerin akıbeti ve velilerin şikayetleri hakkında açıklamada bulunmadı. Günlerdir yetkililere, ünlü isimlere seslenen, haber sitelerine ve şikayetvar.com’a bilgisayar, tablet ve internet eksikliğinden dolayı mağduriyetlerini aktaran öğrenci ve veliler ise bu sorunun çözümü için hala yanıt bekliyor…

Eba mağduru çocuklar sosyal medyada: Abi bana tablet yollar mısın?