Bakan Soylu: Demirtaş teröristtir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Van'da 3 bin 251 personelin görev aldığı Yıldırım Bestler 17 operasyonu başlatıldı" dedi. Soylu, AİHM'nin Demirtaş kararına ilişkin de "Demirtaş teröristtir. AİHM'in, hangi sebeple olursa olsun, aldığı karar boşlukta bir karardır, hiçbir anlamı yoktur" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu: Demirtaş teröristtir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Van'da 3 bin 251 personelin görev aldığı Yıldırım Bestler 17 operasyonu başlatıldı" dedi.

Soylu, "Kobani dahil olmak üzere, Kobani'den önce ve sonra kendisi, kardeşleri, sözde siyaset arkadaşları ile birlikte Türkiye'nin ekonomik, siyasi, milli birlik, huzur, güven ve kalkınma ortamına terörist saldırılar gerçekleştiren ve bunu bir gün olsun bile kınamayan, Meclis'te o partiye çağrılar yapılmasına rağmen, "PKK'yı kınayın, PKK'yı eleştirin" denmesine rağmen bir tek kez PKK ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunmayan Selahattin Demirtaş teröristtir. AİHM'in, hangi sebeple olursa olsun, aldığı karar boşlukta bir karardır, hiçbir anlamı söz konusu değildir." ifadelerine yer verdi.