VİDEO- Bakan Soylu’dan gazeteciye azar: Sen Yunan tarafında mısın?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan'a geçen sığınmacı sayısıyla ilgili soru soran TELE 1 TV muhabirini sert ifadelerle fırçaladı. Soylu, muhabiri 'Yunan tarafına hizmet etmek'le suçladı.

VİDEO- Bakan Soylu’dan gazeteciye azar: Sen Yunan tarafında mısın?

Bakan Süleyman Soylu, Edirne’de Türkiye-Yunanistan sınırındaki sığınmacı hareketliliği ve bölgeyi havadan inceledikten sonra Edirne Valiliği’ne geldi.

Soylu, Valilik binasında sığınmacı hareketliği hakkında brifing aldı.

Daha sonra Valilik önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Soylu, Yunanistan’ın geçen yıl 7 bin 300, bir önceki yıl 7 bin 600 FETÖ’cüyü seve seve aldığını söyledi.

Bakan Soylu, Avrupa’yı da eleştirirken, mülteci geri kabulüne ilişkin 18 Mart Mutabakatı’nın kara sınırlarını değil Yunan adalarını kapsadığını savundu.

140 bin mültecinin sınırdan geçtiğinisöyleyen Bakan Soylu’ya bu rakamın teyit edilemediğini belirterek soru sormak isteyen Tele 1 muhabirine Soylu tepki gösterdi. Soylu, muhabire “Kaç muhabiriniz var sizin. Bizim sınırda kaç karakolumuz var? Vilayet burada teyit edemiyor mu? Siz kimin tarafındasınız? Hiç Türkiye’nin tarafında olduğunuz görünmüyor. Şu anda sizin yaptığınız Yunan ve Avrupa medyasının yalan ve çarpıtmasını burada ifade etmek. O zaman İçişleri Bakanı yalan söylüyor öyle mi?” diye tepki gösterdi.

Soylu, açıklamasını bitirip alandan ayrılırken de muhabire “Sen Yunan askerleriyle takip et” dedi.

İşte o görüntüler…