Bakan Soylu’dan Yılmaz Özdil’e sert tepki

İzmir'deki koronavirüs vaka sayısıyla ilgili iddialarda bulunan Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'e İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tepki gösterdi.

Bakan Soylu’dan Yılmaz Özdil’e sert tepki

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil, gazeteci Ruhat Mengi’nin YouTube kanalında İzmir ile ilgili çarpıcı bir iddiayı ortaya attı. İstanbul’dan sonra virüsten en büyük darbeyi yiyen kentin İzmir olduğunu iddia eden Özdil, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e rakamları açıklaması çağrısında bulundu. Özdil, sınırlardan kaçak geçişlerin önlenmediğini söylemişti.

İlgili haber: Yılmaz Özdil’den koronavirüs iddiaları: Erdoğan’a yalan söylüyorlar, bu işi TSK çözer

Yılmaz Özdil’e tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Yalan söylüyorlar. Ömrüm bu yalanlarla mücadeleyle geçiyor. Ahlaksızca bir şekilde insanları tahrik etmeye çalışıyorlar. hayatım kaçak göçle mücadeleyle geçti benim.’ dedi. Bakan Soylu ayrıca ‘Elinde veri varsa açıklamıyorsan ahlaksızlıktır. Bende tüm veriler var. Biz devlet idare ediyoruz.’ açıklamasında bulundu.

Yılmaz Özdil’in ‘sınır öyle bir hale geldi ki, hala İran sınırında 50-60 bin kişi elin kolunu sallaya sallaya ülkeye giriyor. Bu nasıl virüsle mücadeledir.” sözlerine tepki gösteren Bakan Soylu şöyle konuştu:

“Benim görevim yalanla, vatandaşımızı istismar edenlerle mücadele etmek. Bunu sosyal medyada yayınlayanı da muhatap alırım. Benim böyle bir derdim yok. Eğer biz bunu söylemezsek ortaya koymazsak vatandaşımız bunun yalan olduğunu nereden bilecek? İzmir’deki rakamları biliyorsunuz. Eğer elinde bir veri varsa ve açıklamıyorsan bu ahlaksızlığın önüdür. Hangi ilde ne kadar var biz bunu biliyoruz. Devlet idare ediyoruz. Hem yalan söyleyeceksin hem öteki taraftan topluma yanlış bilgi vereceksiniz ardından da bütün bunlar normalmiş gibi ortaya koyacaksınız. Ben Van sınırından Ağrı sınırından ne kadar insan geldiğini açıklamaktan imtina etmedim ki. Ama yine yalan konuşuyorlar.”