‘Geleceğe nefes ol’ kampanyası nedir? Katılım şartları nelerdir?

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın başlattığı 'Geleceğe Nefes Ol kampanyası' ile Türkiye’nin dört bir yanına toplam 11 milyon fidan dikilmesi hedefleniyor.

‘Geleceğe nefes ol’ kampanyası nedir? Katılım şartları nelerdir?

‘Geleceğe Nefes Ol’ fidan kampanyası için başvuru süreci devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından dikilen fidanlar vatandaşlar tarafından sahipleniliyor, dileyenler ise fidan bağışında bulunabiliyor ancak ‘Geleceğe Nefes Ol’ fidan kampanyasına katılım sağlamak isteyen vatandaşların bazı adımları gerçekleştirmesi gerekiyor.

Peki, ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyasına başvuru nasıl yapılır?

11 Kasım 2019’da saat 11:11’de, 81 ildeki 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidan toprakla buluşuyor.

11 milyon ağacın geleceğe miras bırakılacağı seferberlikle, dünya rekoruna da koşulacak. Türkiye’yi Guinness Rekorlar Kitabı’na taşıyacak bu ağaçlandırma seferberliğine ‘Geleceğe Nefes’ adı verildi.

“Çiftçimizin yüzü gülsün, çocuklarımız ormanla büyüsün” şiarı ile çıkılan yolda bir yıl gibi kısa sürede büyük mesafe katedildi. Çiftçimizin yüzü gülerken, çocuklarımızı da ormanlar içinde büyütme hedefine ulaşmak üzere, önemli bir adım atılarak 11 Kasım 2019’da 11 milyon fidan geleceğe nefes olmak üzere miras bırakılacak.

11 MİLYON AĞAÇ, BUGÜN FİDAN YARIN NEFES

11 Kasım’da yurt genelinde gerçekleştirilecek ağaçlandırma seferberliği için hem yurt içindeki hem de yurt dışında olan ancak kalbi Türkiye ile atan vatandaşlarımız fidan sahiplenebilecek ya da bağışta bulunabilecek. Tek yapılması gereken ise “Geleceğe Nefes” (gelecegenefes.com) internet sayfası üzerinden Türkiye’nin istediği bölgesinde dikilecek 5 kadar ağaca kendinizin ve aile bireylerinizin isimlerini vererek fidan sahiplenmek ya da bağışta bulunmak.

KAMPANYA BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN