Bakanlık yazıyı yazdı: İşte ilk rezerv alan… ‘Sağlam bile olsa binalara el konulup yıkılabilir’

Deprem bölgesi Hatay'da "rezerv alan" ilan edildi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na ait Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından alınan kararı duyuran Av. Ecevit Alkan, "Bu ilanla, sağlam bile olsa binalara el konulup yıkılabilir!" dedi.

featured

Kahramanmaraş depremlerinde büyük yıkıma uğrayan Hatay’ın Defne bölgesinde rezerv alan ilan edildi.

Hatay Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyon Başkanı Ecevit Alkan; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ait Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından alınan kararı X hesabından paylaştı.

Defne’deki kentsel dönüşümle ilgili hazırlanan planda, bazı mahallelerin rezerv bölge olarak belirlendiğini açıklayan Alkan, “Bu belge tarihi öneme sahip olan bir belge çünkü Türkiye çapında ilk defa bir yerleşim yeri rezerv bölge ilan ediliyor” ifadelerini kullandı.

Bölgeyle ilgili hazırlanan yeni düzenlemeyi sosyal medyadan paylaşan Alkan, “rezerv alan”la ilgili detayları da duyurdu.

Alkan’ın paylaşımına göre, ilgili yapı sağlam olsa bile ev sahiplerinin ev ve yapılarına el konularak yıkılabilecek. Öte yandan alandaki uygulama ve tasarruf hakları da kısıtlanmış olacak.

Bakanlık yazıyı yazdı: İşte ilk rezerv alan… ‘Sağlam bile olsa binalara el konulup yıkılabilir’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 27 Kasım 2023, 17:08

    Donumuza ne zaman el koyacaksınız

  2. ulan herifler 20 yılda sırf inşaat rantıyla koca ülkeyi zaptettiler ya yanarım yaanrım ona yanarım.ne menem birşey bu inşaat rantı.

  3. Yav başçökücü evde iki soğan kaldı.Yiyeyim mi yemiyeyim mi?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!