Bakanlıktan Atakan Kayalar açıklaması: Saldırı ve tehditler alıyor

Atakan Kayalar'la ilgili açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kayalar'ın sosyal medyada saldırı ve tehditlere maruz kaldığı belirtildi.

Bakanlıktan Atakan Kayalar açıklaması: Saldırı ve tehditler alıyor

Sosyal medyada yayınlanan bir video ile tanınan ve ‘çocuk filozof’ lakabı takılan Atakan Kayalar’la ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Bakanlığın Atakan Kayalar’la ilgililendiği ve gerekli pedagojik yardımın yapıldığı belirtilen açıklamada, sosyal medyada Kayalar’la iglili yapılan paylaşımlar konusunda uyarılar yer aldı.

Açıklamada şöyle denildi:

“Saygıdeğer basın mensuplarının ve kamuoyunun dikkatine;

Bir çocuğumuzun gelişim özellikleri üzerinden yürütülen tartışmalar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Her çocuğun pedagojik gelişim hızının ve düzeyinin farklı olabileceğini unutmadan, çocuklarımızın üstün yararını ve haklarını gözetmeliyiz.

Çocuklarımızın potansiyelleri, yetenekleri ve davranış biçimleri konunun uzmanları tarafından çok boyutlu ve kapsamlı bir şekilde değerlendirilmelidir.

Ancak doğru destek ve yönlendirme ile çocuklarımızın sağlıklı gelişimini sağlamak mümkün olduğundan, bütüncül değerlendirme yapılmadan münferit birkaç video üzerinden çocuğumuza dair beyanların menfi etkileri olacaktır.

Bakanlık olarak, yürüttüğümüz mesleki çalışma çerçevesinde, uzmanlarımız çocuğumuz ve ailesi ile görüşmüştür.

Kendilerine ihtiyaçlarına göre en doğru ve sağlıklı pedagojik yönlendirme ve rehberlik hizmeti sağlanmaya başlanmıştır.

Çocuğumuzun, sosyal medya üzerinden saldırıya ve tehditlere maruz kalması, ailemizi derinden üzmekte ve kaygılarını arttırmaktadır.

Çocuklarımızın hepimizin ortak sorumluluğu olduğunun bir kez daha altını çizerek; çocuk ve aile ile ilgili çalışmaların sağlıklı yürütülebilmesi için basın kuruluşlarımızın ve sosyal medya kullanıcılarının hassasiyetini beklemekteyiz. Saygılarımızla…”