Balıkesir’de gramajı düşürülen ekmeğe zam

Balıkesir’de yılbaşından önce 210 gramı 7 lira 50 kuruştan satılan ekmeğin gramajı 200’e indirilirken, fiyatı da 8 lira olarak belirlendi.

featured

Türkiye yeni yıla zam yağmuruyla başladı.

İHA’nın haberine göre Balıkesir Fırıncılar ve Unlu Mamuller İmalatçıları Esnaf Odası, artan girdi maliyetlerini gerekçe göstererek ekmekte fiyat ve gramaj güncellemesine gitti. 210 gramlık ekmeğin gramajı 200’e indirilirken, fiyatı da 8 lira olarak belirlendi.

Yeni fiyatların bugün itibariyle geçerli olduğu duyuruldu.

ANKARA

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın başkanlığında, Ankara Ticaret İl Müdürlüğü, Ankara Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Ankara Ticaret Odası ile ANKESOB’a bağlı ilgili odaların temsilcilerinden oluşan Ekmek Fiyat Tarifeleri Değerlendirme Komisyonu üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda, net 210 gram olan ekmeğin 8 TL’den satışa çıkması kararı oy birliğiyle kabul edilmişti.

BURSA

Bursa’da ise simit fiyatlarına gelen zammın ardından ekmeğe de zam kararı alınmıştı. 1 Ocak’tan itibaren 250 gram ekmek 10 liradan fırınlarda yerini alacak.

Bursa’da en son 13 Temmuz 2023’te yüzde 50 zamla 5 liradan 7,5 liraya çıkan 210 gram ekmek, yüzde 12’lik zamla birlikte 8,40 liradan satışa sunulacaktı. Ancak para üstü ve bozuk para sebebiyle 250 gram olarak üretilecek ekmek 10 liradan fırın tezgahlarında yerini alacak.

NEVŞEHİR

Öte yandan Nevşehir’de de 6,5 liradan satılan 200 gram ekmeğin fiyatı, bugün itibarıyla 7,5 liraya yükseldi.

Balıkesir’de gramajı düşürülen ekmeğe zam

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. buğday ı bedavaya aldılar. buğday 6 lira idi. bedava bedava.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!