Balyoz’da reddi hakim talebi… ‘Biz bu filmi, 12 yıldır defalarca gördük’

Emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Emekli Albay Emin Küçükkılıç'ın avukatı Hüseyin Ersöz, Balyoz davasında reddi hakim talebinde bulundu. Ersöz, davadaki heyet değişikliğinin 'siyasi' olduğuna dikkat çekerek, "Biz bu filmi, 12 yıldır devam eden sözde yargılamada defalarca gördük." dedi.

featured

FETÖ‘nün Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik en büyük kıyımı olan Balyoz kumpasında yeniden görülen davanın 5 Eylül’deki karar duruşması öncesi, mahkeme başkanı değiştirilmiş ve yeni üye hakimler atanmıştı.

28 Şubat davasında mahkûm edilen Emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Emekli Albay Emin Küçükkılıç’ın avukatı Hüseyin Ersöz, Balyoz davasında reddi hakim talebinde bulunduklarını açıkladı.

TARAFSIZLIK İLKESİNE AYKIRI

Avukat Ersöz, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, “Yargılamanın her aşamasında siyasi müdahalelerin yaşandığı davada, son olarak gerçekleşen Savcı ve Hakim görevlendirmeleri, Doğal Hakim İlkesine ve “Objektif Tarafsızlık Prensibine” aykırı uygulamalardır” dedi.

Ersöz, şu ifadeleri kullandı:

Balyoz Davası her yönüyle, “Düşman Ceza Hukuku” uygulamalarının yaşandığı, hukuka aykırı bir süreçtir. 20 gün önce gerçekleşen Hakim ve Savcı görevlendirmelerini, davanın siyasi yanının bir göstergesi olarak nitelendiriyoruz. Biz bu filmi, 12 yıldır devam eden sözde yargılamada defalarca gördük. Yargıtay’ın Bozma Kararı sonrasında yaşananlar, malumun ilamı, planlanan yargısız infazın somut göstergeleridir. Avukatlar olarak tarihe bir kez daha not düşüyoruz.”

Balyoz’da reddi hakim talebi… ‘Biz bu filmi, 12 yıldır defalarca gördük’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!