Barış Akarsu vefatının 13.yıl dönümünde anılıyor

featured
service

29 Haziran 2007’de 28’inci doğum gününü kutladıktan sonra Bodrum’da geçirdiği trafik kazasında yaralanıp kaldırıldığı hastanede 4 Temmuz günü yaşamını yitiren, 2000’li yılların Türk rock müziğindeki önemli ismi Barış Akarsu, ölümünün 13. yılında sevenleri tarafından özlemle anılıyor. 

29 Haziran 1979 tarihinde Bartın’da dünyaya gelen Barış Akarsu, 28. doğum gününde Muğla’nın Bodrum ilçesine giderken yanındaki iki arkadaşıyla birlikte trafik kazası geçirerek hayata gözlerini yummuştu. Sevenleri ve ailesi her yıl olduğu gibi Barış Akarsu’yu bu yıl da ölüm yıl dönümünde anılıyor.

Ünlü şarkıcının rol tek dizi olan ‘Yalancı Yarim’deki partneri Merve Sevi de Akarsu’nun fotoğrafını paylaşarak vefatının yıl dönümünde sanatçıyı anmayı unutmadı…

BARIŞ AKARSU KİMDİR?

29 Haziran 1979’da Bartın’da dünyaya gelmiştir. Eğitimine Amasra’da başlayan Barış Akarsu ilk, orta ve lise eğitimini burada tamamlamıştır.

Lise yıllarında profesyonel yelkencilik sporu ile de uğraşan Akarsu’nun müzikle tanışması başlaması, Amasra’ya gelen müzisyenler sayesinde gerçekleşmiştir. Gitar, klavye ve mızıka ile başlayan kariyeri, Ankara’da bazı barlarda garsonluk ve solistlik yapmasıyla devam etmiştir. Antalya’da animatör ve müzisyen olarak çalışmıştır.

Daha sonra Karadeniz Ereğlisi’ne gelerek dört yıl çeşitli barlarda, yerel televizyon ve radyolarda programlar yapmıştır. Bu dönemde ATV kanalında yayınlanan Akademi Türkiye yarışmasına katılmış ve Temmuz 2004’te birincilik elde etmiştir. Yarışmadan sonra İstanbul’a yerleşmiş ve müzik çalışmalarını sürdürmüştür.

Barış Akarsu, o dönem dinlediği 1970 ve 1980’lerin rock, hard rock ve heavy metal grup ve sanatçılarından etkilenmiştir.

MÜZİK KARİYERİ

Genç müzisyen, 31 Aralık 2004’te ilk albümü Islak Islak’ı çıkardı. Aynı yıl içerisinde ‘Islak Islak’, ‘Kimdir O’, ‘Amasra’ ve ‘Mavi’ parçalarına klip çekti. 3 Ağustos 2006’da ikinci albümü olan ‘Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerekir’i piyasaya sürdü. 10 yeni ve 1 cover’dan oluşan albümde söz ve bestesi Akarsu’ya ait ‘Yeter Be’ ve ‘Ben’ adlı iki eser de yer alıyor. 2006 yılında Star kanalında yayınlanan Yalancı Yarim dizisinde, Merve Sevi ile birlikte başrolünde yer aldı. Bu dizinin ardından ‘Alfonso Tarık’ olarak anılmaya başlandı.

BARIŞ AKARSU NE ZAMAN VE NASIL VEFAT ETTİ?

Barış Akarsu, 28. doğum gününde Muğla’nın Bodrum ilçesine giderken yanındaki iki arkadaşıyla birlikte trafik kazası geçirdi.

Arkadaşları olay yerinde hayatını kaybederken genç şarkıcı kalbi durmuş vaziyette hastaneye kaldırıldı. Yapılan müdahale sonrası kalbi yeniden çalışan Akarsu, yoğun bakımda sürdürdüğü yaşam mücadelesini 4 Temmuz 2007 günü kaybederek aramızdan ayrıldı.

BARIŞ AKARSU’NUN MEZARI NEREDE?

Genç yaşta hayata gözlerini yuman Barış Akarsu’nun cenazesi, Amasra’da toprağa verilmiştir.

 

Barış Akarsu vefatının 13.yıl dönümünde anılıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!