‘Barış Pehlivan darp edildi’ iddiasına yalanlama

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın Silivri Cezaevi girişinde darp edildiği iddiaları üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama geldi.

‘Barış Pehlivan darp edildi’ iddiasına yalanlama

MİT mensubunun kimliğini ifşa iddiasıyla başlatılan soruşturmada tutuklanan Barış Pehlivan, dün tutuklama kararının ardından Silivri Cezaevi’ne götürüldü.

Pehlivan’ın avukatı Hüseyin Ersöz, Pehlivan’ın Silivri Cezaevi girişinde darp edildiğini iddia etti. Avukat Serkan Günel de Barış Pehlivan’ın anlatıldığı gibi kötü muameleye maruz kaldığını belirtti.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA: İDDİALAR ASILSIZ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, ”Bugün bazı medya organlarında Silivri Cezaevinde bir gardiyanın Barış Pehlivan’ın sırtına vurarak darp ettiği iddiası üzerine Silivri Cezaevi Savcılığımız tarafından olay incelenmiştir. Yapılan incelemeler ve kamera görüntülerinin izlenmesi sonucunda haberlerdeki iddiaların asılsız olduğu tutuklu Barış Pehlivan’ın infaz koruma memurları tarafından hiçbir şekilde darp edilmediği, sözlü ya da fiili kötü muamelede bulunulmadığı tespit edilmiştir. Tutuklu Barış Pehlivan veya avukatları tarafından Cezaevi idaresine, Cezaevi Savcılığına bu konuda sözlü, yazılı herhangi bir müracaat olmamıştır” denildi.