Başsavcılıktan ‘deprem provokasyonu’ soruşturması

Ankara ve İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca, sosyal medyada yer alan provokatif paylaşımlara yönelik soruşturma başlatıldı.

Başsavcılıktan ‘deprem provokasyonu’ soruşturması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Elazığ’da yaşanan depremle ilgili sosyal medyada yer alan provokatif paylaşımlara yönelik soruşturma başlatıldı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, ’24 Ocak 2020 günü meydana gelen deprem olayı ile ilgili olarak, sosyal medyada yer alan provokatif içerikli paylaşımlarla için, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmıştır’ denildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada da ” 24/01/2020 tarihinde Elazığ ilimizde ve çevre illerde meydana gelen ve birçok vatandaşımızın maalesef ölümü ve yaralanmalarına neden olan müessif deprem olayı nedeniyle, bugün bazı sosyal medya platformlarında yaşanan deprem olgusu üzerinden bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızı aşağılayan, ayrıştıran, ötekileştiren ve ayrımcılığa tabi tutan provokatif paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiş olup suç unsuru içeren bu tür paylaşımları yapanlar hakkında gerekli yasal işlemlere başlanılmıştır” denildi.