Battal İlgezdi: Benim karımı koruyamıyorsunuz, dükkanınızı kapatacağım

Gamze Akkuş İlgezdi'ye öncelikli hizmet vermedikleri gerekçesiyle Ataşehir Belediyesi'nin mühürlemeye çalıştığı dükkân sahipleri yaşadığı mağduriyetlerini Veryansın TV'ye anlattı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'den randevu alan dükkan sahipleri görüşmede 'Siz benim eşimi koruyamıyorsunuz. O dükkanı ben kapatacağım' yanıtını alıyorlar.

Battal İlgezdi: Benim karımı koruyamıyorsunuz, dükkanınızı kapatacağım

VERYANSIN TV

CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Ataşehir’de gittiği kuaför salonundan 2014 yılından beri randevusuz hizmet almak istiyor ve bu yüzden dükkan işletmecileriyle ara ara gerginlik yaşıyordu. İlgezdi, 2014 yılında kuaförün asma katını yıktırmak istemiş ancak kuaför sahiplerinin açtığı dava ile yürütmeyi durdurma kararı çıkmıştı.

Son olarak yerel seçim sürecinde yine kuaföre randevusuz gidip manikür yaptırmak isteyen Gamze İlgezdi, sıra bekleyen bir müşterilerden tepki görmüş bunun üzerine dükkandan ayrılıp soluğu Ataşehir Belediye Başkanı olan eşi Battal İlgezdi’nin yanında almıştı. İlgezdi’nin talimatıyla kuaföre gelen zabıtalar asma katı yıkmak istemişlerdi. Gerginlik istemeyen kuaför sahipleri  asma katı yıkmış buna rağmen zabıtalar durmamış ve kuaförü mühürlemek istemişlerdi. Asma katın yıkıldığını söyleyen kuaför işletmecilerine zabıta “emir yukarıdan” cevabını vermişti.

‘MÜŞTERİYİ S..TİR EDEMİYORSUNUZ’

Zabıtaların işaret ettiği üzere Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’den randevu alarak görüşen kuaför sahipleri, İlgezdi’den tehdit ve hakaret mesajları aldılar. Eşinin rencide edildiğini savunan Battal İlgezdi, “Siz benim karımı koruyamıyorsunuz. Müşteriyi s..tir edemiyorsunuz. Kime şikayet ederseniz edin. İsterseniz gidin Cumhurbaşkanınıza şikayet edin. O dükkanı Gamze Hanım değil ben kapattıracağım” yanıtını alıyorlar.

Bunun üzerine kuaför salonunun ruhsatı iptal ediliyor. 3 dükkan ortağı ve 20 çalışan işsiz kalıyor.

Dükkan sahiplerinin ruhsat iptaline karşı idare mahkemesine başvurarak durdurma talebinde bulunuyorlar ve belediyenin hukuksuz kararı durduruluyor. Şimdi kuaför sahipleri İlgezdi çiftinden şikayetçi olmaya hazırlanıyor.