Battal İlgezdi’den açıklama: O kuaför bakın neden mühürlenmiş?

Gamze Akkuş İlgezdi'nin öncelik görmediği gerekçesiyle kuaförü kapattırma skandalı Türkiye'nin gündemine oturdu. Gamze Akkuş İlgezdi sessizliğini korurken Battal İlgezdi kısa bir açıklamayla kendini savundu.

Battal İlgezdi’den açıklama: O kuaför bakın neden mühürlenmiş?

İlk kez Veryansın TV’nin gündeme getirdiği Ataşehir’deki kuaför mühürleme skandalında Battal İlgezdi sessizliğni bozdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan İlgezdi, kuaförün eşinin isteği üzerine değil ruhsata aykırı yapılaşma dolaysısıyla mühürlendiğini savundu. İlgezdi, takipçilerinin konuyla ilgili yaptığı yorumları gizleyerek ve takipçilerini engelleyerek eleştirilere kulak tıkadı.

İlgezdi şunları söyledi:

“Kamuoyu iki gündür gerçek dışı ve iftira bir haberle meşgul ediliyor. Daha önce de belirttiğim gibi söz konusu kuaförle ilgili Belediyemize ulaşan şikayetler sonucu ruhsat ekiplerine aykırı yer tespit edilmiştir. Ekiplerimizin bütün uyarılarına rağmen iş yeri tarafından gerekli işlem yapılmadığı için kuaförün ruhsatı iptal edilmiştir. Hakkımızda yürütülen karalama kampanyası ve çıkan haberlerle ilgili suç duyurusunda bulunacağım.”

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKMIŞ

İlgezdi Hürriyet gazetesine de açıklamalarda bulundu. CİMER üzerinden gelen şikayetlerden ötürü kaçak yapılaşmayla mücadele ettiğini savunan İlgezdi, asma katın yıkılmış olmasına rağmen neden ruhsat iptali kararı verdiklerini açıklayamadı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, çıkan haberlerin yalan olduğunu iddia etti ve şunları söyledi: “Bize bunun gibi, işlem yapılsın diye CİMER’den yüzlerce dosya geliyor. Yapmadığımızda uyarılar tekrar bize geliyor. Yani Ataşehir’deki kaçak yapılaşmalarla ilgili işlem yapılsın diye devletin kurumu CİMER’den gelen resmi bir şikayet. Bunun gibi bir sürü işlem yaptık. Eşim iki senedir o dükkanın önünden bile geçmedi. En ufak bir konuda üzerimizden siyasi malzeme yapmaya çalışıyorlar. İşimiz gücümüz yok dükkan mı kapatacağız. İşlemi yapan ben. Gamze Hanımın uzaktan yakından günahı yok. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağım.”