Bedri Baykam’ın Los Angeles sergi açılışından renkli görüntüler…

featured
service

Ressam Bedri Baykam’ın Los Angeles’ta Gloria Delson Contemporary Arts’da yapılan ‘Visual Adventures’ (Görsel Manzaralar) başlıklı sergi açılışı büyük ilgi gördü.

Ressam Bedri Baykam, gençlik yıllarında da yaşadığı eğitim gördüğü kent olan Los Angeles’ta Gloria Delson Contemporary Arts’da sergi açtı. Baykam’ın ‘Visual Adventures’ (Görsel Manzaralar) başlıklı sergisi büyük ilgi gördü.


Sergi açılışında Bedri Baykam “4D ve Sanat Tarihi Haritası” üzerine konuşma yaptı.

27 Aralık’ta sona erecek sergiden görüntüler….

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

Bedri Baykam’ın Los Angeles sergi açılışından renkli görüntüler…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 2 sene önce

  Bu adamın hayatı şov!
  İnanın Edirne’yi geçince hiç bir değeri yok. ABD’de büyük ilgiymiş?!!! Hep düzmece laflar. Bir eserinin adını söyleyin ki ün yapmış olsun!
  Bir megalomanı sanatçı diye yutturdular.
  Bırakın da bu işlere ömrünü verenlere yol açılsın.
  Spermini mendilde kurutan ve sergileyen bu şovmene zaman ayıran haber yapan veryansın TV’yi ilk kez konuyorum.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Atatürkçülükten milleti uzaklaştıran, egoist, zayıf bir kişiliktir kendileri. CHP kurultaylarında göze girmek için çırpınmış ama meclise atlayamamış bir zat.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Karışı, okul arkadaşları, eş dost… bir iki şaşkın Türk vardı. Doğrusu insanı heyecanlandıran eserler değildi. Ayıp olmasın diye gelen herkes kitsch eserlerine yalandan bir anlam yüklemeye çalıştı. Kendisini dünya çapında diye yutturmak için zorlama yapılmış bir sergiydi.
  Ama ülkemiz resim ve sanat alanında kurak olunca, keçiler Abdurrahman çelebi!

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Bedri Baykam, oldukca varlikli ve cevresi genis bir ailen gelir. Ailesi bunu kucukken dahi-ressam cocuk diye parlatir. Yil 1950ler, 60lardir ve bizde bati hayranliginin ABD sevdaciliginin zirve yaptigi yillardir. O donemde dunyada bir pop-art, abstraktism firtinasi esmektedir. Richter, Pollock, Rothko gibi badanacilarin saheserleri (!) sahnededir ve eserleri (!) New York, Los Angeles spekulatif gorsel sanatlar piyasasinda milyonlarca dolara alici bulur. Lichtenstein, Warhol gibi biraz daha sekilci ve normal gozukenlerde vardir, ancak onlarinkide ipek baski teknigi ile yapilmis matbaa urunleridir. Galeriler nasil oluyorsa meshur olmasini istedikleri ressamlarin resimlerini istiflemekte ve yuzde 90-95 satis komisyonu ile bu abstrakt sanatcilarin (!) resimlerini depolamaktadirlar. Sanat dergilerinde aylarca suren parlatma, dahi sanatci yazilari pespese cikmaya baslar. Bir kac aya varmaz bu resimler yuzde bin, onbin prim yapmaya baslar. Artik herkes bu resimlerin pesindedir. Yeni dahiler, Picassolar dogmustur. Iste tam bu senelerde, Turkiye’dede bunlarin “cakma” lari zuhur etmeye baslar. Bedi Baykam, Adnan Coker gibileri tabiri caiz ise yabanci badanacilarin, yerli cakmalaridir. Bati hayrani bizdeki entel ve danteller, yuksek sosyete, Nouveau Riche takimi (sonradan gorme yeni zenginler) batiyi taklit ugruna bunlari destekler ve magazin sayfalarina tasirlar. Iste Bedri Baykam’in oykusude tam budur.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Peçeteye attırıp ‘sanat eseri’ diye sergileyen adam değil mi bu şahıs?

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Karısı da , kendi de, oğlu da gıcıklık yarışına girseler mansiyon alacak kadar gıcık yaratıklar…
  Türk toplumuyla uzaktan yakından ilgisi olmayan dantel, ve kendi toplumuna Fransız.
  ABD sergisi vs hava civa. Orda badanacı bile Kağıdı boyasa beş on ahmak bulunur ziyaret edecek. Şaşkın bir toplumu var. Üzücü olan Veryansın Tv gibi ciddi ve halkçı bir sitenin bu sözde sanatçı bozuntularına çok yer ayırması. Ciddi olun kardeşim. Müzikte, resimde, tiyatroda birçok genç yetenekler var ülkemizde. Altın gibi çocuklar. Onlarla söyleşi yapın tanıtım topluma. Onları yüreklendirin. Bu işe yaramaz çıkarcı, her kılığa giren, bel kuruş etmez Batıcı uşakları ne diye dayatıyorsunuz okurunuza? Bırakın cumhuriyet gazetesi bu haberi yayınlasın! Kınıyorum!

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!