Bekir Coşkun son yolculuğuna uğurlandı

Gazeteci ve yazar Bekir Coşkun (75) memleketi Şanlıurfa’da gözyaşları ve alkışlarla son yolculuğuna uğurlandı.

Bekir Coşkun son yolculuğuna uğurlandı

Üç yıldır kanser tedavisi gören Sözcü gazetesi yazarı Bekir Coşkun'un cenazesi, Ankara'da düzenlenen törenin ardından kara yoluyla memleketi Şanlıurfa’ya getirildi. Bugün yakınları ve sevenleri tarafından Bekir Coşkun’un cenazesi hastane morgundan alınarak, doğum yeri olan Tülmen Mahallesi'ne getirildi. Cenaze töreninin yapıldığı mahallenin girişine Bekir Coşkun’un fotoğrafıyla ‘Unutmayacağız’ yazılı pankart asıldı.

Cenaze törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Bekir Coşkun’un eşi Andree Coşkun, oğlu Tolga Coşkun ve kızı Ebru Coşkun ile Bekir Coşkun’un kardeşleri, diğer yakınları, gazeteci arkadaşları ve siyasetçiler katıldı.

Tülmen Camisi'nde kılınan cenaze namazı sırasında Andree Coşkun da eşinin fotoğrafını elinden bırakmadı. Cenazeye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Basın Konseyi'nin de aralarında olduğu bazı kişi ve kuruluşlar tarafından çelenk gönderildi. Kılınan cenaze namazının ardından Türk bayrağına sarılı olan Coşkun’un cenazesi yakınları ve sevenleri tarafından alkışlar eşliğinde mahalle mezarlığında defnedildi.