Belediyeye kızdı sokak ortasında kamyonunu yaktı!

İzmit’te 20 yıldır satış yapan esnaf, belediyenin izin vermemesi üzere kamyonunu yaktı.

Belediyeye kızdı sokak ortasında kamyonunu yaktı!

İzmit’te 20 yıldır Yahya Kaptan semtinde işgaliye bedelini ödeyerek satış yapan Ahmet Karaman isimli esnafa bu yıl İzmit Belediyesi izin vermedi. İzmit Belediyesi’ne yaptığı tüm murafaalara rağmen başvurusu reddedilen Karaman, zabıta ekiplerinin gönderilmesi üzerine sokak ortasında kamyonunu yaktı.

AKP DÖNEMİNDE DE TEZGAH AÇTIM

Ahmet Karaman şunları söyledi; “Ben 20 yıldır Yahya Kaptan girişine tezgah kuruyorum. Her sene işgaliyemi ödüyorum. Üç ay sezonluk olarak karpuz satıyoruz. AK Parti döneminde de CHP döneminde de hep burada çalıştık. Yerel seçimlerden bu yana bir yıldır zaten burada tezgah açıyorum. Bu yıl ne olduysa bir türlü bana tezgah açtırmadı. Herkes açıyor. Aynı yerde açıyorlar. Bir tek bana açtırmıyorlar.

TEK GELİR KAYNAĞIM BURASI

Önce şikayet var dediler. Sonra park ve bahçeleri bahane ettiler. Sonra arabanın üstünde satalım dedik bu kez İzmit Belediyesi başıma polisleri topladı. Bütün vekilleri meclis üyelerini aradım. Bir zabıta müdür getirmişler, dediğim dedik çaldığım düdük takılıyor. Ne yaptıysak bu sorunu aşamadık. Benim 4 çocuğum var. Tek gelir kaynağım burası. Ayrıca ben seçimlerde bunlara yani Hürriyet’e oy verdim. Çoluğum çocuğum gece gündüz çalıştık. Ama maalesef bizi ağlattılar.”