Belediyeye Uğur Mumcu tepkisi… ‘Adını ağzına almaması gereken isimler…’

featured
service

CHP’li Balıkesir Bandırma Belediyesi, ‘Türkiye’nin Cesur Kalemi Uğur Mumcu’yu 29. Yılında Şiirlerle Türkülerle Anıyoruz’ etkinliği düzenledi. Etkinlikte konuşmacı olarak TRT muhabirlerinden Mehmet Demir yer aldı. Demir’in, Atatürk ve cumhuriyet karşıtı söylemleri olduğu iddia edildi. 

VERYANSIN TV

Bandırma Belediyesi’nin etkinliği Barış Manço Kültür Merkezinde yapıldı. Uğur Mumcu’yu halka anlatması için Şebnem Köstem ve Mehmet Demir çağrıldı.

Dokuz Eylül Öğretim Üyesi Hakkı Uyar, sosyal medyadan bu etkinliğe tepki gösterdi. Uyar, “Bandırma Belediyesi’ni Mehmet Demir ile ilgili isabetli (!) seçimi dolayısıyla tebrik etmek lazım (!). Uğur Mumcu’nun adını ağzına almaması gereken isimler bunlar. Yazık. Bundan sonra bir de bunlarla uğraşacağız. Olsun, uğraşırız.” ifadesini kullandı ve TRT muhabiri olan Mehmet Demir’in geçmişte yaptığı bazı paylaşımlarını paylaştı.

Demir’in Atatürk karşıtı olduğu, TRT içinde de PKK’ya yönelik bazı olumlu düşüncelerinin olduğu iddia edildi. Demir’in 15 Temmuz 2016 darbe girişimi sonrası 22 Temmuz 2016’da FETÖ iddiasıyla TRT’den açığa alındığı, hakkında soruşturma başlatıldığı, ancak çok kısa bir zaman sonra soruşturmanın kaldırılıp, TRT’de tekrar göreve başlatıldığı biliniyor.

Bandırma Belediye yetkililerinin neden Mehmet Demir’i davet ettiği tartışılıyor.

İşte Uğur Mumcu’yu anlatan Mehmet Demir’in bazı paylaşımları:

Belediyeye Uğur Mumcu tepkisi… ‘Adını ağzına almaması gereken isimler…’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Sadece halkını düşünerek, kimseye kul olmadan eşit şartlarda insanca yaşaması için savaşmış, gece gündüz çalışmış. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurarak yurttaş olmamızı sağlamış. Eğitimden müziğe, zeytin ağacından su kullanmamıza, her konuda devrimler yapmış, ” Yurtta barış, Dünya da barış “diyerek düşman devletlerin dahi takdir ettiği liderine, en geri kalmış ülkelerde, hatta kabilelerde bile kurucularına bu kadar uzak kişiler yoktur. diye düşünüyorum. Bedelini ödememizi istemediği için zaten ödeyebilecek tek kişi yok. ” Birey olun! Beni yaptıklarımı, ilim ve akılla aşın ” anlamlarında birçok öğütleri var. Kendi şahsi mirasını dahi Türk Milleti’ne bırakıyor.
    Bu derece kötü düşüncelerin nedenini anlayamıyorum. Bize sundukları belli gerçekler değişmez.
    Atatürk’ü doğru kişlilerin yazdığı kitaplardan okumalarını tavsiye ediyorum.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!