Belhanda’dan tribünlere terbiyesizlik

Belhanda'nın Real Madrid maçında oyundan çıkarken ve sonrasında yaptıkları, sarı-kırmızılı taraftarları çileden çıkarttı.

Belhanda’dan tribünlere terbiyesizlik

Galatasaraylı taraftarlarla tartışmaya giren Younes Belhanda’nın kullandığı ifadeler ortaya çıktı. Faslı oyuncunun, Sarı-Kırmızılı taraftarlara ağır küfürler ettiği belirtildi.

Oyundan çıkarken ıslıklanan ve önce el kol hareketleri ile tepkiye karşılık veren Belhanda, ardından Fransızca küfür etmeye başladı. 29 yaşındaki oyuncu tribünlere defalarca bağırırken ardından da direkt olarak soyunma odasının yolunu tuttu.

Taraftarın tepkisini Fatih Terim ve kurmayları durdurmaya çalışırken Hasan Şaş da oyuncunun peşinden soyunma odasına gitti. Şaş, Belhanda ile geri dönerken kulübedeki hali ise Belhanda’yı daha da tepkilerin odağı haline getirdi. Takımın gol aradığı dakikalarda kulübede Belhanda’nın kahkahaları yükselirken etrafındakiler ile şakalaşıp umursamaz tavrını sürdürdü.

ELİYLE SİLAH İŞARETİ YAPTI

Younes Belhanda, Real Madrid maçında yedek kulübesine gelirken tribünlere yönelik hareketleriyle taraftarları çıldırttı. Faslı futbolcunun eliyle silah işareti yapması da büyük tepki gördü.

’10 KUPA MI KALDIRDIN BELHANDA?’

Younes Belhanda’nın tepkisi ve performansıyla ilgili değerlendirme yapan Uğur Meleke “Galiba Belhanda, bizim bilmediğimiz bir yerlerde 10 Şampiyonlar Ligi kupası filan kaldırmış olmalı ki, üç Şampiyonlar Ligi madalyası, bir de Dünya Kupası olan Kroos’tan daha az savaştı” dedi.

Tugay Kerimoğlu “Seyirci ile temasa girmek doğru değil çünkü kazanan sen olamazsın. Tepki normal ama bu, kenarda bekleyen arkadaşına saygısızlık.” derken Ayhan Akman ise “Belhanda’nın yaşadıkları benim de başıma geldi. Her dönemde seyirci bir futbolcuyu günah keçisi ilan eder ancak burada seyirciye cevap veremezsin.” ifadelerini kullandı.