‘Ben olmasam mafya çöker’ demişti… Mehmet Ağar’dan ‘Yalıkavak Marina’ açıklaması

featured

Mehmet Ağar’dan “Ben olmasam mafya çöker” dediği Yalıkavak Marina’yla ilgili çıkış geldi. Ağar, “Marinadan ayrılmak istediğimi 10-15 gün önce bildirmiştim” dedi.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’dan “Ben olmasam mafya çöker” sözleriyle gündeme olan Yalıkavak Marina’yla ilgili açıklama geldi.

Bugün Ağar’ın görevden alındığı yönünde haberler çıkmıştı. Ağar haberleri doğruladı ve yöneticilik yaptığı Yalıkavak Marina’dan ayrılmak istediğini 10-15 gün önce bildirdiğini söyledi.

‘HASTALIK NEDENİYLE JEST YAPMIŞLAR’

Ağar, “Bu olaylar başladığı anda, ayrılmak istediğimi ifade etmiştim. Ameliyat olunca biraz beklemişler, anlaşılan” dedi.

Ağar şu ifadeleri kullandı:

Zor bir ameliyat geçirdim, sağlığımı düşünüyorum. Yönetim Kurulu ne yaptı? Bilmiyorum zaten ayrılmak niyetindeydim. Ameliyat olduktan sonra İstanbul’daki evimde dinlenmeye çekildim. Benim Bodrum’da ne işim var? Hastaneden yeni çıktım evdeyim. Ben, bu olaylar başladığı anda Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılmak istediğimi ifade ettim. Onlar belki bu hastalık dolayısıyla bir jest yaptılar bana. Bugüne kadar bekletmişlerdir. Ama konular çıktığı anda ‘herkes rahatlasın’ diye bir dilekçe vermiştim, kapatsınlar diye konuyu. Yani ayrılmak istediğimi 10-15 gün evvel önce beyan etmiştim, ben. Ne yaptılar bilmiyorum. İşin doğrusu ilgilenecek vaktim de yok.”

YALIKAVAK MARİNA’DAN AÇIKLAMA

Öte yandan, Mehmet Ağar’a yakın kaynaklar da Ağar’ın, Marina’daki görevinden alındığı bilgisini doğruladı.

Yalıkavak Marina, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın görevinden ayrıldığını duyurdu. Yalıkavak Marina tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz yönetim kurulu başkanı Mehmet Ağar 17.05.2021’de görevinden ayrılma isteğini bildirdi. Sayın Ağar sağlık sorunları gerekçesiyle işlem yapmayı erteledik. Bu vesileyle Sayın Ağar’ın görevinden ayrıldığını kamuoyuyla paylaşıyoruz.”

GURBANOĞLU’NA AİTTİ

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Ağar’ın “FETÖ’den tutuklanan Mübariz Gurbanoğlu’na ait marinaya tehditle el koyduğunu” öne sürmüştü.

İddiayı reddeden Ağar, marinanın sahibi değil profesyonel yöneticisi olduğunu iddia etmişti.

SOYLU: BEN OLSAM 48 SAAT İÇİNDE BIRAKIRIM

Geçen haftalarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ben olmasam mafya çöker” sözleri nedeniyle Mehmet Ağar’dan düzeltme beklediğini söylemişti.

Soylu, HaberTürk canlı yayınında da Mehmet Ağar’ı eleştiren ifadeler kullanmıştı.

Mehmet Ağar’ın Yalıkavak marinadaki görevini bırakması gerektiğini söyleyen Soylu “Ben olsam 48 saat içinde bırakırım. İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. Bu tip insanlar bir yerde bulunduğu zaman bunları bu meselenin üzerinden yormak kolaydır” demişti.

Soylu ayrıca yayın sırasında Doğru Yol Partisi dönemindeki siyaset hayatı sırasında Mehmet Ağar ile çeşitli ihtilaflar içinde olduğunu vurgulayarak kendisi ile Ağar arasında özel bir yakınlık olmadığını söylemişti.

‘Ben olmasam mafya çöker’ demişti… Mehmet Ağar’dan ‘Yalıkavak Marina’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 sene önce

  Önceki sahibi ayan beyan belli olan yer, sen yönetim kurulu başkanı olunca gizli sahipli yer oluyor.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  “ Hiçkimse vazgeçilmez değildir”
  Masal Komutanı Sözü

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Geçmiş zaman ve şimdiki zaman/mekan içerisinde böyle ‘milliyetçi/devletçi’ olunursa böyle dincilerin oyuncağı olunacağının resmidir işte. Diğer tarafta da ‘Atatürkçüyüm’cülerin resmi var: Seyit Rıza, Dersim, Şeyh Sait, PKK/Demirtaş, Bölücek, Altaylı, Kavuncu, Davutoğlu, Gül (ne çokmuşlar gibi görünüyor, say say bitmiyor) Tunceli’de, Diyarbakır’da diktiğiniz vatan hainlerinin heykelleri de muhalefet ettiğiniz yetkili ‘biricik adam’ sayesinde ayakta duruyor bu arada. Sonuçta sözde zıt görünenler alayınız aynı gemideymişsiniz gibi duruyor? Bunun artık ‘nasıl oluyor’u kalmadı. Çünkü sorsan herkes haklı. Bir tek Türk milleti mi haksız yani?

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Yukaridaki dortlu resim bugunun devletini mi temsil ediyor? Derin yada degil bilemem. “Ben olmasam mafya çöker” lafi adamin kendisini devlet olarak gordugunun dile getirilmesi degil midir?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!