‘Beni bıraktılar, onu aldılar’

HDP önündeki eylemde 63'üncü gününde devam ediyor.

‘Beni bıraktılar, onu aldılar’

Diyarbakır‘da, dağa kaçırılan çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailelerin bekleyişi 63’üncü günde de devam ediyor. 2015’te Lice ilçesinde yol kesen PKK’lı teröristlerce kaçırılan asker yeğeni Sedat Sorgun (28) için oturma eylemi yapan Macide Halime Şehitoğlu, “Sedat’ı o kadar özledim ki her an her dakika onu bekliyorum. Dayıların seni bekliyor, teyzelerin, arkadaşların seni bekliyor. Seni bekliyorlar, hiç düğüne gitmediler. Allah’a emanet ol” dedi.

‘ARKADAŞLARIN SENİ BEKLİYOR’

Oturma eylemine 11 Eylül günü katılan Macide Halime Şehitoğlu, yeğeni Sedat Sorgun’un 2015’te Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, izin dönüşü birliğine giderken yol kesen PKK’lı teröristlerce kaçırıldığını anlatarak, “Annesi vefat etti, Sedat’ı liseden sonra ben büyüttüm. Benim yanımdan aldılar. Beraber Erzurum’a gidiyorduk. Beni bıraktılar arabada, onu aldılar. Allah’ın izni, devletimizin gücüyle gelecek. Sedat’ı o kadar özledim ki, her an her dakika onu bekliyorum. Dayıların seni bekliyor, teyzelerin, arkadaşların seni bekliyor. Seni bekliyorlar, hiç düğüne gitmediler. Allah’a emanet ol” diye konuştu. Şehitoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Onu bekliyorum. Allah’ın izniyle gelecek. Askerlerimize bere örüyoruz. Askerimizden polisimizden Allah razı olsun. Rabbim onları korusun. Onlar olmasa bizler olmazdık. Onlar var biz varız. Sedat kuzum ve arkadaşları, rabbime emanet olsun.”