Berat Albayrak: Salgın sonrası Türkiye’nin yıldızı parlayacak

Berat Albayrak, 'Salgın etkilerini hissedeceğimiz ikinci çeyrekte daha temkinli ilerleyecek sonraki dönemlerde bir güçlü toparlanmaya şahit olacağız inşallah.' dedi.

Berat Albayrak: Salgın sonrası Türkiye’nin yıldızı parlayacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Bakan Albayrak, ekonomik gidişata yönelik pembe tablolar çizmeye  devam ediyor. Hızla artan işsizlik, enflasyon ve kurdaki değişikliğe rağmen yıl sonu pozitif yönde büyüme olacağını söyleyen Albayrak, salgın sonrası Türkiye’nin yıldızının parlayacağını savundu.

Albayrak, “Pek çok bilinmez bulunmasına rağmen gerek salgınla mücadele gerekse ekonomi konusunda attığımız zamanlı adımlar ve aldığımız önlemler ile Türkiye, önümüzdeki dönemde de büyüme performansı açısından dünyadan pozitif ayrışan ülke olmayı sürdürecek, salgın sonrası dönemde de yıldızı parlayacak ülkelerin başında gelecektir” açıklamasında bulundu.

Albayrak Twitter’dan yaptığı açıklamada “Salgın etkilerini hissedeceğimiz ikinci çeyrekte daha temkinli ilerleyecek sonraki dönemlerde bir güçlü toparlanmaya şahit olacağız inşallah.” dedi.