Berat Albayrak sonrası ‘İstanbul Grubu’ndan mesaj: Pelikan’la yan yana değiliz

Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifasının ardından Çağlayan Adliyesi’nde ‘İstanbul Grubu’ olarak adlandırılan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatlarının da içinde olduğu gruptan ‘Pelikan’la yan yana değiliz’ mesajları geldi.

Berat Albayrak sonrası ‘İstanbul Grubu’ndan mesaj: Pelikan’la yan yana değiliz

Sözcü yazarı Serpil Yılmaz, “Albayrak sonrası ‘ekonomi, hukuk ve medya’ şekilleniyor” başlıklı yazısında Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifasıyla birlikte, AKP'nin ekonomi ve hukuk politikalarında adına “reform” dediği sürecin eş zamanlı yaşandığını ifade etti.

Geçen hafta Albarak'ın istifasının hukuk alanına dikkat çektiği yazısını anımsatan Yılmaz, “10 Kasım tarihli yazım, Çağlayan Adliyesi'nde ‘İstanbul Grubu’ olarak isimlendirilen ve Erdoğan'ın avukatlarının da içinde olduğu grubu rahatsız etti” dedi. Yılmaz, “Bana ‘Pelikan'la yanyana değiliz. Berat Albayrak'ın da yalnızca birkaç davasının avukatlığını üstlendik’ mealinden açıklamalar geldi.” ifadelerini kullandı.

“İlk işaretler gösteriyor ki, Albayrak medyasına ayar vermek üzere, yerel medyada AKP'ye ‘tam bağlılık’ gösterecek hareketlenmeler yaşanacak” diyen Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Ahmet Davutoğlu'nu Başbakanlık koltuğundan edecek kadar güçlenen ‘Pelikan'ın’ sesi, sosyal medyada yeni bir yapılanma ile bastırılacak.

Pelikan da bu yeni süreçte ABD seçimlerinin çıktısı, “anti Biden lobisini” kendine kalkan yapacak…

Sofraya gelecek yemeğin ana malzemesinin ‘FETÖ’ olacağı açık.”