Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak AKP'den istifa ettiği iddiasını yalanladı

İstifası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın babası Yazar Sadık Albayrak, AKP'den istifa ettiği yönündeki iddialara cevap verdi.

Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak AKP'den istifa ettiği iddiasını yalanladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası kabul edilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın babası Yazar Sadık Albayrak, AKP'den istifa ettiği yönündeki iddialara, yeniakit.com.tr'ye yaptığı açıklamayla cevap verdi.

Albayrak, "Masabaşında sahte ve fitne haberler üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır." dedi.

Sadık Albayrak şu açıklamalarda bulundu:

"Son günlerde şahsım ve ailem hakkında yayılan yalan yanlış haberler üzerine açıklama yapmak boynumun borcu olmuştur. 60 yıllık yazarlık ve gazetecilik hayatıma tarih ve arşivler şahittir. Çocuklarımı gayesi ulvi ve cihanşümul bir davanın neferi olarak yetiştirdim. Onlar da ülkelerine ve içinde yaşadıkları cemiyete hadim oldular. Bunun için üstlendikleri vazifeler ancak bir vasıtadır. Ben onlardan razıyım.

Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir. Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız. Bir dava partisi olan AK Parti’nin ve her daim ‘Nur-u Aynım’ dediğim muhterem Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında, “ölümüne ölümüne” duygusuyla, bütün bir aile olarak dim dik durmaktan bir an dahi vazgeçmemiz mümkün değildir.

Emperyal güçlerin ve yerli uzantılarının, başta FETÖ olmak üzere bütün millet düşmanlarının karşısında elimizde ‘Selahaddin’in kılıcı’ alnımız ak, başımız dik dağ gibi durmaya devam edeceğiz. Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır."

NE OLMUŞTU?

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Halk TV'de Şimdiki Zaman Siyaset programında Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'ın oğlunun istifa ettiği gün Cumhurbaşkanını aradığını ancak Erdoğan'la görüşemediğini öne sürmüştü. Yarkadaş, "Çok sağlam bir kaynaktan aldığım bilgiye göre Sadık Albayrak bu duruma çok içerlendi. Bunun üzerine Sadık Albayrak AKP'den istifa etti" dedi. Yarkadaş, Berat Albayrak'ın şu anda Trabzon'da olduğunu öne sürdü.