Berat Albayrak'ın istifasına AKP'den açıklama

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin"Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz" açıklamasında bulundu. Ankara Milletvekili AKP Grup Başkanı Naci Bostancı ise 'Konu her bakımdan Sn. Cumhurbaşkanımızın takdirindedir.' dedi.

Berat Albayrak'ın istifasına AKP'den açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, bugün akşam saatlerinde 'sağlık sorunlarını' öne sürerek siyaseti ve bakanlık görevini bıraktığını duyururken, AKP'den ilk yorum, Grup Başkanvekili Mehmet Muş'tan geldi. 

Muş, Albayrak'ın görevine devam etmesini temenni ettiği paylaşımında şunları yazdı:

"Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı. Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz."
Ankara Milletvekili AKP Grup Başkanı Naci Bostancı ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 'Sn. Berat Albayrak bakanımız şahsen açıklama yapmadan mevcut haberler üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz. Yıllardır bu ülkeye milletimize fedakarca yaptığı hizmetleri biliyor ve ayni şekilde devamını diliyoruz. Konu her bakımdan Sn. Cumhurbaşkanımızın takdirindedir. 'dedi.