Bergen’in katili televizyon yayınına çıkartıldı: Pişman değilim, annesinin ölmeyişine çok üzüldüm

Şarkıcı Bergen’e önce kezzap atıp bir gözünü kaybetmesine sebep olan, ardından da şarkıcıyı öldüren eşi Halis Serbest, televizyon programına katıldı. Halis Serbest, konuk olduğu programında hem kadın cinayetlerine karşı olduğunu da hem de şarkıcının annesini öldürmediği için pişman olduğunu söyledi. Programın yayınlandığı Kanal D'ye ise sosyal medyadan tepki yağdı...

Bergen’in katili televizyon yayınına çıkartıldı: Pişman değilim, annesinin ölmeyişine çok üzüldüm

1989'da Şarkıcı Bergen'i öldüren Halis Serbest, Kanal D'de yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programına konuk oldu. Serbest ünlü şarkıcıyı neden öldürdüğüne dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bergen’in katili "Bunu kendisine söyledim. 'Sen hak ettin, seni öldüreceğim’ " dediğini aktardı.

‘ANNESİNİN ÖLMEYİŞİNE ÇOK ÜZÜLDÜM’

Bergen’in katili "Pişman mısınız?" sorusuna "Yok, pişman değilim” yanıtını verdi ve "Kadın cinayetlerine kesinlikle karşıyım. Bir bayan, eşine ’Ben anlaşamadım, boşanacağım’ diyor. Anlaşamamışlar, olabilir. Yolun açık olsun" ifadelerini kullandı.

Serbest, Bergen'in annesini öldürmek istediğini de şu sözlerle anlattı:

"Annesi 'ölümden korkmuyorum' diyordu. İlk ona sıktım. Öldü sandım. Ölmese ben onu sağ bırakır mıydım? Annesinin ölmeyişine çok üzüldüm."

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Bergen’i öldüren Halis Serbest'e mikrofon uzatılmasına sosyal medyada tepki yağdı.Birçok sosyal medya kullanıcısı, "Lütfen artık cinayetleri normalleştirmeyin" diyerek duruma tepki gösterdi.

Bergen'in ailesi adına yapılan açıklamada "Faile mikrofon tutan, onunla konuşan, yayımlayan, failin mesnetsiz iddialarına müdahil olan herkes, kardeşimizin hatırasına yapılan şiddetin bir parçası değil mi?" diye soruldu.

İşte sosyal medyada yer alan bazı tepkiler: