Beşiktaş'tan Sergen Yalçın kararı

Giresunspor mağlubiyetinin ardından eleştirilerin hedefi olan Sergen Yalçın Başkan Ahmet Nur Çebi ile görüştü.

Beşiktaş'tan Sergen Yalçın kararı

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın görevinden ayrılıp ayrılmayacağı konusunda yapılan toplantı sonuçlandı. Süper Lig’de ve Şampiyonlar Ligi’nde üst üste kötü sonuçlar alan Beşiktaş’ta Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın geleceği tartışma konusu olmuştu. Son olarak Giresunspor’a evinde 4-0 yenilen siyah beyazlılar, şampiyonluk yarışından bir hayli uzak kalınca, Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın görevinden ayrılacağı konuşulmaya başlanmıştı. Başarılı çalıştırıcı, Giresunspor maçından sonra yaptığı açıklamada, Başkan Ahmet Nur Çebi ile görüştükten sonra karar vereceğini söylemişti. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Asbaşkan Emre Kocadağ ve Teknik direktör Sergen Yalçın, Çebi’nin Altunizade’deki ofisinde bir araya geldi ve takımın son dönemdeki gidişatıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

'ÜSTESİNDEN BERABER GELECEĞİZ'

Toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Emre Kocadağ, şunları söyledi: “Hocamız kendine ve takıma inancı olduğunu belirtti. Başkanımızın ve yönetim kurulumuzun da kendisine ve takımımıza inancı zaten var. Beşiktaş düştüğü yerden kalkacak kuvvete sahip. İnşallah bugünlerin üstesinden hep beraber geleceğiz diye düşünüyorum.”

'DESTEK OLMAK İÇİN BURADAYIZ'

“Sene başından beri kurduğumuz kadro itibarıyla hedeflediğimiz yerde olmadığımız aşikar” diyen Kocadağ, “Dün geceki sonucun ardından başkanımız ve hocamız bazı açıklamalar yaptı. Bugün de o açıklamaların sonucunda başkan ve hocamızla değerlendirme toplantısı yaptık. Başarısız gidişin nedenleri nedir, bunu tersine çevirmek için neler yapabiliriz, bizim neler yapmamız lazım, hocamız neler yapacak bunların değerlendirmesini yaptık. Toplantıda nedenler üzerinde durduk. Bize düşen görevler, hocanın bizden beklentisi nedir bunları tartıştık. Hocamıza, futbolcularımıza, teknik ekibimize destek olmak için buradayız. Bu görev bilincindeyiz, bunun için elimizden ne geliyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı.

'HOCAMIZIN KADRO DIŞI TALEBİ OLMADI'

Şu anda kadro dışı gibi konuların gündemde olmadığını dile getiren Emre Kocadağ, “Sergen Yalçın’ın kadro dışı talebi yok. Bunlar teknik konular, hocamızın inisiyatifinde olan noktalar. Bize gelen bir şey yok şu ana kadar, hocamızın öyle bir talebi olmadı. Hocamız konsantre olacak ve bir şekilde bu olduğumuz girdaptan Beşiktaş’ı kurtaracak. Biz de ona destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

'SERGEN YALÇIN İNANCINI YİTİRMEDİĞİ SÜRECE…'

Sergen Yalçın’ın son dönemdeki kötü gidişattan dolayı üzüntülü olduğunu belirten Kocadağ, şöyle konuştu: “Kolay bir durum değil. Geçen sene iki kupalı bir takım var. İyi takviyeler var. Sene başından beri geldiğimiz nokta kolay bir durum değil. O da üzüntülü ama bizim inancımız var, hocamıza güveniyoruz. Başkanımız desteğini iletti. İnşallah buradan hep beraber el ele camiamızla beraber çıkacağız. Sergen Yalçın ilk Beşiktaş’a geldiğinde nasıl arkasındaysak, kendisi inancını yitirmediği sürece biz onun arkasında olduğumuzu söyledik.”

Ligde oynadığı son 4 maçı da kaybeden Beşiktaş, 20 puanla 10. sırada yer alıyor. Şampiyonlar Ligi C Grubu’ndaki 5 maçını da kaybeden ve 0 puanla son sırada kalan siyah beyazlılar, kötü bir dönemden geçiyor.